11 nėštumo savaitė
Vaikelio vystymasis 11 nėštumo savaitę
Ūgis | 4,1 cm. | Jūsų vaikelio ūgis lyg figos. |
Svoris | 7 g. |
Vienuoliktos nėštumo savaitės pabaigoje tavo vaikelio ilgis nuo galvos iki stuburgalio sieks daugiau nei 4 cm, o svoris – apie 7 gramus. Daugiau nei pusę tavo vaikelio ūgio dabar sudaro jo galvelė. Neseniai susiformavusios smegenys jau įgavo struktūrą, kuri išliks ir vaikeliui gimstant.
Šiuo vystymosi periodu pradeda formuotis mažylio refleksai. Tai ankstyvųjų refleksų susiformavimo etapas. Vaikelis jau pradeda reaguoti į prisilietimus: palietus vaisiaus veidą jis į tai reaguotų ir išsižiotų.
Jau beveik baigia susiformuoti gyvybiškai svarbūs mažylio organai: inkstai, skydliaukė ir tulžies pūslė.
Per ateinančias tris savaites vaisius pilvelyje ruošiasi kaip reikiant ūgtelti, o kol kas pilvelyje jis smagiai spardosi, rąžosi, šokinėja lyg ant batuto, iš pirmo žvilgsnio, rodos, plastiškai šoka baletą vandeny. Prireiks dar vieno ar dviejų mėnesių, kol tu pajusi šiuos mažylio judesius.
Kūno pokyčiai 11 nėštumo savaitę
Daugeliui moterų vienuoliktą nėštumo savaitę pradeda retėti pykinimo priepuoliai, atsiranda energijos pliūpsnis. Jei tu esi viena iš tokių, tuomet pats metas pradėti lengvai mankštintis. Bus lengviau išnešioti vis augantį vaikelį, gimdyti ir atsistatyti po gimdymo.
Ar sveriesi kiekvieną savaitę? Kiek kilogramų jau priaugai? Paprastai moterys iki 12 nėštumo savaitės priauga vos 1-2 kg. Tai yra normalus prieaugis. Jei tu gerokai jį viršiji, pabandyk peržvelgti savo mitybą.
Gali būti, kad pastebėsi, jog tavo rankų ir kojų nagai suplonėję, lūžinėja. Tas pats ir su plaukais. Vienoms moterims tai nutinka nėštumo metu, kitoms po gimdymo pradeda be galo stipriai slinkti plaukai. Tačiau vėliau viskas normalizuojasi. Nors stiprinantis plaukus šampūnas, būtų neprošal.
Darbų sąrašas 11 nėštumo savaitę
- Pasisverk. Kiekvienos savatės svorį užsirašyk, kad galėtum stebėti prieaugį.
- Metas fotografuotis. Jeigu fotografuojiesi kas savaitę, tai bus jau penktoji tavo pilvelio nuotraukėlė.
- Mityba, mityba, mityba. Šią savaitę reikėtų skirti daugiau dėmesio angliavandeniams. Jie yra svarbiausias energijos šaltinis besivystančiam vaikeliui, taip pat tavo kūne jie užtikrina tinkamą baltymų panaudojimą. Tačiau reikia nepamiršti angliavandeniai gali būti „gerieji” ilgos grandinės ir „blogieji” trumpos grandinės. „Gerieji” angliavandeniai, tai visi pilno grūdo (neapdoroti) grūdai ir jų produktai, tokie kaip: pilno grūdo makaronai, duona, grikiai, laukiniai ar rudieji ryžiai. Nepamirškite vartoti kuo daugiau ir įvairių šviežių daržovių ir nesaldžių vaisių, tai ne tik gerųjų angliavandenių, bet ir skaidulų šaltinis. Ir žinoma ankštinės daržovės, tokios kaip pupelės, avinžirniai ir žirniai puikus „gerųjų” angliavandenių šaltinis. Venkite „blogųjų” angliavandenių kepiniai ir kiti produktai iš baltų miltų, greitas maistas, pusgaminiai, saldainiai, šokoladukai.
- Bendrauk su kitomis nėštukėmis. Nėštumo metu tau kils daug klausimų, dvejonių, būtų puiku, jeigu turėtum su kuo pasikalbėti, pasitarti. Pats metas apgalvoti kurios tavo draugės laukiasi ar neseniai pagimdė. Net jeigu jūsų ryšiai nebuvo artimi, bendras interesas – nėštumas, gali jus suartinti.