Apie mane

Kaip dažnai nėščiosios nerimauja:

 • Kaip įveikti gimdymo skausmą?
 • Kaip nepakenkti augančiam vaisiui?
 • Ką daryti, kai pykina ar kyla rūgštys?
 • Ar galiu sportuoti?
 • Kada kreiptis pas ginekologą?
 • Kaip vyras gali padėti gimdymo metu?

O pagimdžius, klausimai nesibaigia:

 • Kiek trunka pogimdyvinis kraujavimas?
 • Ar reikia žindyti naktimis?
 • Kaip gydyti įskilusius spenelius?
 • Pilvo diegliai… kaip padėti mažyliui?
 • Kaip nujunkyti be streso ir tinkamai pradėti primaitinimą?
 • Kaip padėti vaikui nutikus nelaimei: užspringo, patyrė traumą, nusidegino ir kt.?

Dažnai atsakymų ieškoma savarankiškai. Tačiau šiais laikais informacijos srautas toks didelis: žurnalai, knygos, internetas, diskusijos socialiniuose tinkluose ar forumuose… Viena vertus – žinių gausa puiku, kita vertus, tame yra problema. Vis sunkiau nepasimesti ir atsirinkti tinkamą informaciją.

Seniai norėjau erdvės, kur galėčiau nuolat dalintis teisinga, moksliškai pagrįsta nuomone.
Tad, būsimos ir esamos mamytės bei tėveliai, sveiki atvykę į mano virtualius sumanios mamos ir jūsų patarėjos namus 🙂

Marija Mizgaitienė

Labas, aš jūsų akušerė Marija 🙂

Mano vardas yra Marija. Pagal specialybę esu akušerė ir vaikų bei tėvelių sveikatos priežiūros specialistė. O gyvenime esu žmona, mama ir, rodos, amžina studentė 🙂

Tiksliai nepamenu, kada nusprendžiau tapti AKUŠERE. Vaikystėje, kaip ir daugelis, svajojau būti gydytoja. O kai studijų metu susipažinau su moters ir vaiko sveikata, galutinai supratau, kad noriu savo ateitį sieti būtent su akušerija.

Kai pradėjau dirbti ligoninėje, pamačiau, kad daugelis moterų tiesiog netiki lengvu gimdymu, o būsimi tėveliai nė nenumano, kaip gali padėti savo žmonoms. Tapusi mama supratau, kad vaiko laukimas ir auginimas gali ne tik kelti nerimą, bet ir bauginti. Diskusijos socialiniuose tinkluose tiesiog „verda“ ir, deja, patarimai ne visada būna teisingi.

Todėl nutariau atvirai dalintis savo patirtimi ir žiniomis.
Noriu kiek įmanoma padėti besilaukiančioms, laukiantiems ir jau tapusiems tėveliais.

Dažnai yra manoma, kad jei tu batsiuvys, tai tavo batai visada tvarkingi ir dailūs. Jei esi programuotojas – tai tavo interneto svetainė tiesiog tobula. Jei tu akušerė, tai tavo pastojimas, laukimas ir gimdymas buvo lengvi ir paprasti. Stoju ant kėdės ir garsiai šaukiu PRIEŠTARAUDAMA. Ir akušerės nėra apsaugotos nuo nevaisingumo… ir akušerėms atliekamos Cezario pjūvio operacijos. Išgyvenau nepaprastai skaudžių akimirkų ir ne vieną naktį praverkiau, klausdama „kodėl man”. Gal todėl jaučiu didelį pašaukimą padėti, patarti, palaikyti ir jus. Noriu, kad būtumėte pasiruošusios gimdymui, žindymui ir mažojo stebuklo auginimui. Kad žinotumėte, kur kreiptis, jei prireiks pagalbos. Aš, Marija, visuomet lauksiu jūsų grįžtant į mano virtualius namus, skambinant ar rašant laišką. O kol vaikelis dar pilvelyje, pats metas apsilankyti online seminare „Ruošiamės gimdymui„, „5 žingsniai lengvo gimdymo link” ar „Ruošiamės žindymui„. Visų mano vedamų seminarų sąrašą galite rasti čia.

Kviečiu jus draugauti, skaityti naujausius mano ir kolegų straipsnius, išsakyti savo nuomonę. Kad naujienų nepraleistumėte, kviečiu prenumeruoti elektroninius laiškus. Beje, užsiregistravę šiandien, į el.paštą nemokamai gausite unikalią e-knygelę su patarimais, kaip sumažinti gimdymo baimę „Baimės įtaka gimdymui„. Verta, ar ne? Nepraleiskite progos.

Nurodytu el.paštu aš atsiųsiu jums tik naujausius straipsnius. Jokių nepageidaujamų reklamų!

Na ir dar, jei nuo ruošimosi į pasaulį ateinančiam mažyliui ar vaikelio auginimo jums dar lieka laiko būti socialiai aktyviems, mielai kviečiu prisijungti prie mamų bendruomenės Facebook ir Instagram. Ten pasidalinu karčiausiais kadrais tiesiai iš ligoninės!

Sumani mama
Akušerė Marija Mizgaitienė


Portalas SUMANIMAMA.lt – tai išsamus, nuoseklus ir profesionalus nėštumo ir vaiko priežiūros vadovas internete. Čia pateikiama informacija nuo moters apvaisinimo ir kiekvienos nėštumo savaitės stebėjimo, iki gimusio vaikelio priežiūros, mitybos, lavinimo ir kt. Nuolat stebiu ir analizuoju problemas, su kuriomis susiduria nėščiosios ir jaunos mamos. Dalinuosi savo pastebėjimais, žiniomis ir patarimais. Jei reikia, konsultuojuosi su atitinkamų sričių specialistais ir ruošiu jums edukacinius straipsnius.

Socialiniame tinkle Facebook.com/sumanimama aktyviai palaikau bendravimą su būsimomis ir esamomis mamytėmis, organizuoju įvairius konkursus (komentarų, nuotraukų) rėmėjų įsteigtiems prizams laimėti, skelbiu naujausius straipsnius, organizuoju savo konsultacijas ir kt.

Socialiniame tinkle Instagram.com/akuseremarija būrys sekėjų stebi mano veiklą. Ten dalinuosi kasdiene savo veikla vedant seminarus, studijuojant, dirbant gimdymo namuose ir kt.