37 nėštumo savaitė

Ūgis | 48,6 cm | 36-40 nėštumo savaitę vaikelio dydis pilvelyje lyg moliūgo |
Svoris | 2859 g |
Vaikelio vystymasis
Pasauli, ruoškis. Greitai čia pasirodys naujas žmogutis! Galime pasidžiaugti – suėjus 37 savaitėms, vaisius yra išnešiotas ir pasiruošęs gimti.
Vaisius jau turėtų būti įsitaisęs aukštyn kojomis, galvute įsiremdamas tiesiai į motinos dubens takus. Mažėjant erdvei pilvelyje, jis vis mažiau juda spontaniniais judesiais, dažniau juntami stambūs pasisukimai. Mažas žmogutis turi savo paros ritmą. Kai jis būna aktyviausias, verta skaičiuoti vaisiaus judesius. Kartą per savaitę nėštumą prižiūrintis gydytojas ar akušerė pakvies jus pasiklausyti vaisiaus kardiotokogramos. Kas gali būti gražiau už mažojo stebuklo širdies dūžių melodiją…
Nėščiosios potyriai
Dažnai nėštumo pabaigoje moteris kankina galūnių tinimai. Normalu, kad nėštumo metu didėja kraujo tūris ir dėl daugelio priežaščių paskutinių savaičių metu skystis iš kraujagyslių patenka į audinius. Patinimai arba edemos labiausiai pastebimi pėdose, galite jausti pabrinkimą, net batai atrodys per ankšti. Retkarčiais ištinsta kojos, pasidaro sunku vaikščioti. Dažniau ilsėkites kojas pakėlusi ant pagalvės. Pasimėgaukite vėsaus vandens vonelėmis.
Gali atsirasti ir rankų tinimas, tirpimas arba maudimas. Tai gali būti riešo tunelinis sindromas. Nervai iki pažeistų pirštų eina per rieše esantį kaulinį tunelį, nėštumo metu dėl tinimų užspausti nervai sukelia pirštų tirpimą ar dilgčiojimą. Šie požymiai labiausiai juntami ryte, nes dėl padidėjusio spaudimo dieną susikaupę skysčiai naktį pasiskirsto po visą kūną.
Paprastai šie simptomai praeina vaikučiui gimus, praėjus kitų kūno dalių tinimui. Pasitarkite su gydytoj dėl tinimo nėštumo pabaigoje, teisingai maitinkitės ir vartokite skysčius bei nepamirškite sportuoti ir būti aktyvios nėštumo metu.
Jei keliausite lėktuvu, pravartu žinoti, kad nuo šios savaitės pradžios visos oro linijos paprašys jūsų gydytojo leidimo skristi.
Nuspręskite, kas jus palaikys gimdymo metu – tik vyras, o gal mama, dula, draugė. Peržiūrėkite filmą, kuriame aiškiai matomas gimdymas. Pasikalbėkite ir įvertinkite partnerio pasiruošimą būti kartu.
Dažniau atsipalaiduokite. Apsilankykite smagiame renginyje ar susitikite su draugais, su kuriais patirsite smagių akimirkų ir teigiamų emocijų. Pasikartokite kvėpavimo technikos bei relaksacijos pratimus, jų prireiks. Įvertinkite turimą informaciją iš mokymų ir literatūros, taip pat pasižymėkite, kur ieškoti žindymo konsultantų.