Parengtas vadovas mamoms
Pastojusi moteris visuomet patiria lengvą šoką – kas dabar bus, ką turėčiau žinoti, ko atsisakyti, kada eiti pas gydytoją? Užklumpa eilė klausimų ir praleidžiama galybė valandų internete informacijos paieškai. Puiku, jei mama yra gudri ir žino, ko ieškoti. O dažnai pasitaiko atvejų, kai visiškai pasitikima nėštumą prižiūrinčiu gydytoju ir papildomai niekuo nesidomima. Tai klaidinga. Jei nepaklausite, pats gydytojas jums nepapasakos: kokią sporto šaką pasirinkti besilaukiant, kaip suderinti mitybos racioną, ką reiškia kiekvieno atlikto tyrimo atsakymai, kaip gydytis nežymiai apsirgus, galiausiai – kaip apskaičiuoti, kiek gausite dekreto pinigėlių, ką būtina įsigyti mažyliui ir pan.
Todėl parengtas „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovas“, kuriame gydytojai išsamiai atsakė į dažniausiai nėščiosioms kylančius klausimus. Ne tik skaitysite, bet ir žymėsite savo svorio prieaugį diagramose (matysite, ar prieaugis normalus), seksite privalomų atlikti tyrimų eigą.
Išsamiai susipažinsite su natūralaus gimdymo ar cezario pjūvio operacijos eiga. Perskaitę vyro dalyvavimo gimdyme „už“ ir „prieš“, nuspręsite, ko norite Jūs. Sužinojusi visus skausmo malšinimo būdus, išsirinksi priimtiniausią. Žinodama, ko tikėtis, nurimsite.
Rašo ne tik gydytojai, bet ir kiti savo sričių specialistai. Jūs tikrai susidursite su klausimais – kaip iš didelės pasiūlos išsirinkti geriausią vežimėlį, lovelę, automobilinę kėdutę, drabužėlius… Šiame leidinyje kiekvienam klausimui skiriamas didelis dėmesys ir atskleidžiamos visos paslaptys, ką reikia žinoti perkant kraitelį.
Kiekviena nėštukė privalo perskaityti šį leidinį tam, kad tinkamai sektų savo nėštumo eigą ir užsitikrintų sklandų vaikelio išnešiojimą bei gimdymą.
Pagalbininkas po gimdymo
Tačiau, pagimdžius klausimų tik daugėja! Nuo naujagimio registravimo (kur, kada, kaip?) iki vaiko priežiūros pinigų susitvarkymo (kiek gausiu, kaip susitvarkyti, kaip jų gauti daugiau?!).
Žiūrėk, jau ir neaišku: ar tinkamai matinamas mažylis, ar tinkamai prižiūrima jo higiena, kiek jis turi miegoti ir kaip teisingai formuoti miego įpročius, kaip išgyventi kankinatį ir varginantį pilvo dieglių periodą, kaip lavinti mažylį? O lavinti reikia nuo pirmųjų dienų! Nepatikėsite, kiek daug nežinote. Bet turite galimybę sužinoti.
Įsigiję „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadovą“ kas mėnesį seksite savo mažylio raidą, tuoj pat pastebėsite, ką reikia lavinti labiau, o kur Jūsų mažylis pralenkia normas 🙂 Lentelėse, diagramose ir kontrolės sąrašuose žymėsite jo augimą, svorio priaugį, dantukų dygimą. Perskaitę informaciją apie vakcinaciją, nuspręsite ar skiepyti ir skiepų kalendoriuje žymėsite gautas vakcinas. Susipažinsite su problemomis, kurios dažniausiai iškyla mamoms ir čia pat rasite patarimus, kaip tvarkytis su rūpestėliais. Atskleisime didžiausias klaidas, kurias daro tėvai pakilus vaiko temperatūrai ar pradėjus šiam kosėti.
Su naujuoju šeimos nariu išgyvenus iššūkių pilną pirmajį pusmetį, prasidės naujas etapas. Pusmečio sulaukusį mažylį reikia pradėti primaitinti. Kaip? Ką? Nuo ko pradėti? Lentelės, pavyzdiniai maitinimo grafikai, mitybos planai – visa tai rasite šiame unikaliame vadove mamoms.
Ūgtelėjusio mažylio ugdymas
Metukų sulaukęs mažylis turi būti aktyviai lavinamas – kalba, smulkioji motorika, stambioji motorika, savęs pažinimas, spalvų ir formų pažinimas, gamtos pažinimas… Kaip suteikti geriausią ugdymą vaikui? Praktiniai (lengvai įgyvendinami) patarimai su nuotraukomis tikrai jus nustebins.
Netrukus susidursite su pirmaisiais vaiko „ožiukais“, kaip į tai reaguoti, kad „ožiukai“ pabėgtų, o ne atvyktų visas jų paradas? Gimtadienis?! Kaip surengti įsimintiniausią, gražiausią fiestą? Bet palaukite, ar tos fiestos reikia? Skaitysite psichologo patarimus ir nuspręsite, kas jūsų vaikui geriausia. Leidinyje rasite pavyzdinį gimtadienio scenarijų, dar niekur neregėtų žaidimų aprašymus, šventės vietos pasirinkimo ir dekoro idėjas. Pateiktas įspūdingas krikštynų scenarijus – surenkite išskirtinę krikšto dieną savo stebuklui.
Galiausiai, metas išleisti mažylį į darželį. Ir vėl kyla klausimai: kaip užrašyti į darželį, kurį pasirinkti, kaip ištverti adaptacinį laikotarpį? Atsakymai čia – Jūsų „Nėštumo ir vaiko priežiūros vadove“.
Pravartus planuojančioms antrą
Atskleista, kada geriausia planuoti kitą nėštumą, kaip jam tinkamai pasiruošti. Ir vėl grįšite prie nėščiosioms aktualių klausimų, kurių atsakymus jau primiršote, kils naujų dvejonių ir potyrių. Daugelį atsakymų rasite čia – Lietuvos gydytojų ir kitų sričių specialistų parengtame vadove.