Saugi ir rami kelionė automobiliu su mažyliu: kaip pasiruošti?
Visi tėčiai ir mamos žino, kad pasiruošimas kelionei su mažyliu kelia nemažai iššūkių. Tačiau su tinkamomis žiniomis galima gerokai padidinti komfortą ir saugumą tiek jums, tiek jūsų brangiausiam turtui. Šiame gide apžvelgsime svarbiausius patarimus.
Planuokite išvykas, jas derindami prie vaikų grafiko
Deja, bet naujai „iškeptiems“ tėveliams tenka taikytis prie savo mažųjų grafiko. Atvirkščiai būti negali, kadangi vaikui reikia daugiau miego bei dėmesio. Tėveliams rekomenduojama planuoti keliones tuo metu, kada vaikai įprastai miega. Tai gali smarkiai palengvinti situaciją.
Gerai pailsėjęs arba miegantis vaikas rečiau nerimauja, todėl kelionė būna sklandesnė. Ilgų kelionių metu, maždaug kas 2-3 valandas darykite pertraukėles užkandžiams, prasitempimui, pajudėjimui ir sauskelnių keitimui.
Visada prioritetu laikykite saugumą
Nors savaime suprantama, kad nereikėtų viršyti greičio ar per greitai įvažiuoti į posūkį bei „nardyti“ eisme, jeigu vežate mažylius, saugumas apima ir kitus kelionės aspektus.
Jums reikia nusipirkti automobilinę kėdutę, kuri atitinka mažylio(-ės) amžių, ūgį ir svorį. Po to ją reikia tinkamai sumontuoti.
Patiems mažiausiems siūloma rinkti į galą atsuktas kėdutes, nes jos geriau apsaugo staigaus sustojimo ar susidūrimo metu. Vyresniems jau galima rinkti kėdutę, kuri leistų sėdėti ta pačia kryptimi, kaip ir kitiems keleiviams. Prieš judėdami patikrinkite, ar kėdutės diržai yra gerai pritvirtinti. Juose neturėtų būti laisvumo.
Užimkite vaikus bei pasiruoškite užkandžių ir gėrimų
Jeigu kelionė yra ilgesnė, pavyzdžiui, į pajūrį, turbūt neišvengsite ir nuobodulio. Pasiimkite, knygelių ar minkštų, triukšmo nekeliančių žaislų, kad mažieji būtų užimti. Apsvarstykite galimybę naudoti planšetinį kompiuterį arba išmanųjį telefoną, kad parodytumėte vaizdo įrašų ar paleistumėte muzikos. Jeigu mažyliai jau tokio amžiaus, kad gali naudotis telefonu bei planšete, ribokite jų laiką prie ekrano, kad išvengtumėte per didelės stimuliacijos.
Automobilyje turėtų būti ir mažyliams tinkamų užkandžių, pavyzdžiui, supjaustytų vaisių, krekerių ar tyrelių. Rekomenduojame turėti neišliejančių puodelių vandeniui ar sultims, kad nereikėtų nuolat vargti valant sėdynes bei saloną.
Tinkamai apsirenkite bei pasiruoškite viską, ko gali reikėti krizėje
Nors daug kam norisi visada atrodyti maksimaliai gražiai, kai keliaujate su vaiku, daugiausiai dėmesio skirkite praktiškumui ir komfortui. Rinkitės komfortiškus audinius ir labai patogią avalynę, kad galėtumėte spręsti problemas, lipti į lauką bei judėti.
Na, o mažyliams parinkite minkštus bei patogius drabužėlius, nuo kurių nekiltų niežulys bei kitas diskomfortas. Sluoksniavimas puikiai tinka, kai reikia prisitaikyti prie didelių temperatūrų skirtumų tarp lauko ir salono.
Automobilyje visada turėkite krepšį su sauskelnėmis, drėgnomis servetėlėmis, atsarginiais drabužėliais, pirmosios pagalbos rinkiniu ir vaistais, kurių gali prireikti jūsų atžalai.
Sukurkite raminančią atmosferą
Jeigu vaikas nerimauja arba jam(-ai) nepatinka važinėti tyloje, turime keletą patarimų, kaip sukurti raminančią atmosferą automobilyje:
- Galite ne itin dideliu garsumu paleisti lopšines ar vaikiškas daineles bei dainuoti kartu vaiku;
- Neleiskite muzikos ar radijo programų garsiai;
- Nešūkaukite ir patys pernelyg smarkiai nereaguokite į aplinką su neigiamomis arba labai ryškiomis emocijomis;
- Neišlipkite iš automobilio labai staigiai, smarkiai netrenkite durimis;
- Bent kas kelias minutes pasižiūrėkite į galinio vaizdo veidrodėlį, kad pamatytumėte, ką vaikas veikia.
Vaikai dažnai tiesiog pratęsia savo tėvų emocijas. Išlikite kantrūs, net jei vaikai irzlūs ar verkia. Planuodami iš anksto ir atsižvelgdami į mažylio poreikius, galite labiau mėgautis kelionėmis automobiliu.