Pagalbiniai primaitinimo būdai…
Kartais, susiduriama su tokiomis situacijomis kai reikia papildomų, pagalbinių priemonių mažylio primaitinimui. Apie tai kodėl taip nutinka šiandien nekalbėsiu, tačiau priežasčių gali būti – daug.
Pagalbinės priemonės :
Buteliukas
Geriau apsieiti be jo, jis suformuoja neteisingus žindymo įgūdžius, kadangi tai visiškai kitoks čiulpimo mechanizmas, nei žindant krūtį. Jei kitos galimybės nėra, tik buteliukas. Tuomet rinkitės krūties formą imituojantį žinduką (plačiais kraštais).
Maitinimo zondas arba maitinimo sistema
Paprastai tariant, tai plonas, ilgas šiaudelis, kurio vienas galas dedamas prie krūties, kitas į nutrauktą mamos pieną arba mišinuką. Mažylis žindo iš krūties, kartu gaudamas papildomą primaitinimą.
Šaukštelis
Šis būdas visai netenkina mažylio žindymo poreikio, ir jei mes turime situaciją kai vaikas neima krūties, geriau jo nenaudoti.
Švirkštas
Primaitinant su švirkštu mažylis mažiau išspjauna maistelio. Švirkšto galiukas (be adatos) priglaudžiamas prie lūpos kampučio ir pienas patenka per žandą į gerklę.
Maitinimas piršto pagalba (finger feeding).
Suaugusiojo pirštas (pagalvėle į viršų) įdedamas vaikui į burnyte, vos prisilietus prie gomurio, vaikas pradeda atlikinėti žindymo judesius. Šalia glaudžiamas švirkštas ar zondukas ir per lūpų kamputį švirkščiamas pienas . Maitinant šiuo būdu tenkinamas žindymo poreikis. Tai geriausias būdas situacijose kai mažylis neima krūties.
Taurelė
Girdimas iš taurelės yra neteisingas apibrėžimas. Taurelė apie 30 ml. Dedama mažyliui ant liežuvio ir truputi paverčiame, pajutęs skonį vaikas pradeda lakti pieną kaip kačiukas. Pilti į burnytę nereikia.
Jei reikalingas papildomas primaitinimas, visada iš pradžių siūloma žįsti krūtį ir tik tada nutrauktas mamos pienas ar mišinukas.