Motorinė raida: 2 mėnesiai
Antrojo mėnesio pabaigoje kūdikis turėtų gebėti atlikti šiuos pagrindinius psichomotorinės raidos įgūdžius:
Gulėdamas ant pilvo
- Pakelti galvą mažiausiai 45 laispnių kampu. Veidas ir pagrindo linija apytiksliai atitinka 5 cm atstumą tarp smakro ir pagrindo. Tai gali padaryti apie 90 proc. šešių savaičių amžiaus kūdikių.
- Laikyti galvą pakeltą ne mažiau kaip 10 sekundžių. Laikoma ji dar pastebimai siūbuoja į puses, bet nebeturėtų būti pasukta į vieną pusę.
- Remti simetriškai dilbiais. Viršutinė krūtinės dalis šiek tiek pakelta, žastai prispausti prie šonų. Dėl mažėjančio klubų sulenkimo dubuo priartėja prie pagrindo.
Gulėdamas ant nugaros
Mažiausiai 10 sekundžių išlaiko galvą per vidurį.
Sodinamas
Bando kelti galvą, bet ji vis dar lošiasi atgal. Vertikalioje padėtyje laikant kūdikį mažiausiai 5 sekundes turi sugebėti išlaikyti pakeltą galvą, tegu vis dar stipriai linguojančią.
Pastatytas ant kojų
Laipsniškai silpnėja atsispyrimo reakcija ir žingsniavimo automatizmas. Kadangi pėdos lėčiau pakyla nuo pagrindo, todėl liečia jį labiau kojų pirštais. Galva dabar jau gali išbūti pakelta mažiausiai 2 sekundes.
Griebimas
- Plaštakos vis dažniau atgniaužtos. Reikėtų atkreipti dėmesį, jei nors vienos rankos kumštelis nuolat sugniaužtas, tai kūdikio griebimo amžius dar nepasiekė vieno mėnesio.
- Į ranką įdėtą barškutį suspaudžia (dėl griebimo reflekso), tačiau dar neišlaiko.
Percepcija (suvokimas)
- Seka akimis raudoną barškutį nuo vieno akių kampučio iki kito. Prieš kūdikio akis 15-20 cm atstumu nuo jo veido laikant raudoną barškutį laukti kol kūdikis žvilgsniu užfiksuos barškutį, ir tada jei, kūdikis laiko galvą tiesiai, ramiai ir lėtai judinti barškutį į vieną ir kitą pusę.
- Reaguoja į varpelio skambėjimą (varpelio kūdikis neturi matyti), įsmeigdamas žvilgsnį arba nustodamas judėti. Lengvai sujaudinamiems vaikams net gali būti išgąsčio reakcija.
Kalbėjimas
Taria gomurinius garsus: e-eche, ek-che, e-rrche. Ypač svarbu, kad jau antrąjį savo gyvenimo mėnesį kalbinamas kūdikis pats daugiau atsako garsais. Kuo daugiau kūdikis šnekinamas, tuo dažniau jis pats “šneka”.
Socialumas
Akimis fiksuoja ir seka judantį veidą. 90 proc. tokią reakciją rodė 7-tąją savaitę.