Ką veikti su mažyliu lauke?
Šiltasis metų sezonas Lietuvoje įsibėgėjo! Tad su mažyliais praleidžiame žymiai daugiau laiko lauke. Ir tikriausiai nesuklysiu sakydama, kad jie labiausiai paauga myluojami, miegodami ir būdami gamtoje! O kad kasdieniai pasivaikščiojimai neprailgtų, štai keletas idėjų:
TAIP PAT SKAITYKITE: 20 mąstymą lavinančių žaidimų metinukui
- Drauge tyrinėti ar pastebėti pienę, boružę, slieką, drugelį, varlytę, balandį, antį, vabalą, žiogą, kaštono žiedą, samanos minkštumą, medžio žievės šiurkštumą, lėktuvo ūžesį… Kad vienerių metų vaikas jau pakeltų akis į dangų ir pastebėtų lėktuvą, paprašykite parodyti, kur lempa. Pažvelgęs į dangų, jis pastebės lėktuvą, jums tereikės pakomentuoti. Kitą kartą nebereiks „ieškoti lempos danguje“.
- Tradicinės kiemo priemonės, būtinos jūsų mažyliui:
- Kamuolys.
- Muilo burbulai. Paeksperimentuokite pūsti kitaip, tarkim, įpilkite maistinių dažų, kad išpūstumėte spalvotus burbulus! Pasigaminkite patys burbulų skysčio arba pabandykite išpūsti burbulą šiaudeliu.
- Išbandykite piešimą ant šlapių plytelių (po lietaus ar specialiai sudrėkinę), įvairaus dydžio kreideles, spalvinkite akmenukus.
- Pažinimo paveiksliukai, knygelės. Mažylio atminties lavinimui ir pažinimui pravartu pasiimti paveikslėlių ar knygelių, kur pavaizduota paukščių, gėlių, medžių rūšys, transporto priemonės ar kita. Lauke pamačius balandį, antį, pienę, plukę, susiekite tai su paveikslėliu.
- Traukiami žaislai. Mažyliams smagu traukiami, stumiami žaislai, lėlių vežimėliai. Jie lavina ir stambiąją motoriką.
- Pirmosios transporto priemonės. Vaikučiams rekomenduoju tokias transporto priemones, kuriomis jie savarankiškai judėtų, o ne pasyviai sėdėtų tėvelių stumiami. Tai būtų paspiriamosios mašinytės, triratukai be pedalų, o ūgtelėjus – balansiniai dviratukai.
- Smėlis ir netradiciniai žaislai. Kastuvėlis, kibirėlis visuomet yra tarp smėlio žaislų, bet juos papildžius, pavyzdžiui, virtuvės šaukštais, piltuvėliais, sieteliais ar netgi puodu – tikrai pritrauktų visus smėlio dėžės žaidėjus, kurie išvirtų pačią skaniausią sriubą.
- Pievoje skinti ir kaišioti gėlytes, pavyzdžiui, į arbatos sietelį. Tai pažinimo ir smulkiosios motorikos pamokėlė gamtoje.
- Kibirėlis, akmenukai, vanduo. Kartu pririnkti kibirėlį akmenukų ir po to juos mėtyti į vandenį. Akmenuko pliumptelėjimo garsas (kuris visada skirtingas atitinkamai pagal akmenukų dydį) patinka visiems mažyliams!
- Keisti pasivaikščiojimo vietą. Ar žinojote, kad ir nauja žaidimų aikštelė, kitas kelias namo skatina kūrybiškumą ir mąstymą? Tad visada verta su savo vaiku nuvykti į nelankytą parką ar naujas karstynes.
- Radinių dėžutė ir augalų koliažas. Juk mažyliams patinka lauke viską rankioti nuo žemės, o pasiūlius radinius krauti į dėžutę, jie tarsi atranda naują žaidimą. Namie išvirti krakmolo klijų (natūralūs klijai reikalingi, kad mažylis laisvai galėtų terliotis) ir kartu pagaminti koliažą: ant didelio lapo suklijuoti parsineštus augalus.
- Plukdyti upėje pačių pagamintus laivelius. Nebūtina lankstyti laivelius iš popieriaus, jais gali tapti paprasčiausias medžio lapas su žolytėmis! Tegul vaikų vaizduotė nesnaudžia!
- Braidyti po purvynus. Po lietaus, kai viskas aplink nuplauta ir tvyro gaivus oras, apsiauti guminius batus ir pirmyn ieškoti purvynų!
TAIP PAT SKAITYKITE: Lavinamieji žaidimai 6-12 mėn. mažyliui
Visuomet prisiminkite posakį: vaikai lauke būna arba švarūs, arba laimingi!