6 patarimai, keliaujant su vaikais
![]() |
Konsultuoja kelionių organizatoriaus Tez Tour atstovė Inga Aukštuolytė. |
1. Pasirinkite metų laiką
Tyrimai rodo, jog kūdikiai daug geriau pakenčia vėsą nei karštį, todėl atostogoms su vaikais itin svarbu pasirinkti tinkamą metų laiką ir kelionės kryptį. Pirmenybė teikiama šalims, kurios lepina malonia šiluma, bet ne alinančiu karščiu. Balandį ir gegužę malonūs orai Kipre ir Turkijoje. Nuo gegužės vidurio įšyla ir su vaikais jau tinka vykti ir į Bulgariją, Ispaniją bei Graikiją. Rudeniop išlieka gražūs orai visose minėtose šalyse.
2. Venkite masinių vietų
Atostogaujant su vaikais, rekomenduojama vengti didžiulių turistų srautų ir rinktis su sezono įkarščiu nesutampančias atostogų datas.
Palankiausias laikas pavasarį arba, priešingai, rudeniop ar net žiemop, kai sezonas jau eina į pabaigą. Be to kelionės ne per patį sezono įkarštį padeda sutaupyti, mat paprastai viskas kurortuose brangsta tuomet, kai poilsiautojų daugiausia, o sulig mažėjančia atostogautojų banga kainos slūgsta. Tik reiktų atsižvelgti į tai, jog skirtingose šalyse pats sezono įkarštis būna skirtingu metu.
3. Įvertinkite kelionės trukmę
Skrydis vaikams iki 2 metų dažnai yra nemokamas, ir atskira keleivio vieta jiems taip pat neskiriama. Taigi, viso skrydžio metu vaikas sėdės ant kelių. Kad kelionė būtų lengvesnė, rekomenduojama rinktis kuo trumpesnį skrydį, t. y. kuo arčiau esančią ar lengviau, be persėdimų, pasiekiamą šalį. Vaikui iki 2 metų optimalus skrydžio laikas 2-3 val. Apie 2 val. skrendama iki Bulgarijos kurortų. Skrydžiui iki Kipro numatomos 4 valandos, nors dažniausiai dėl gerų skrydžio sąlygų pilotai šį atstumą įveikia per tris. Panašus skrydžio laikas ir iki Turkijos pietuose esančių kurortų bei Viduržemio jūros skalaujamos Sardinijos.
4. Apskaičiuokite bagažo kainą
Prieš įsigyjant poilsinę kelionę rekomenduojama pasidomėti, ar imamas mokestis už vežimėlį ir vaiko rankinę, nešamą į lėktuvo saloną. Joje turi tilpti kelionės metu mažyliui būtini daiktai. Pavyzdžiui, skrendant su „Ryanair“ avialinijomis vaiko vežimėlio transportavimas nekainuoja, tačiau už bet kokį papildomą bagažą teks susimokėti. Tuo tarpu keliaujantieji per užsakomųjų skrydžių bendrovę „Small planet“ iki 10 kg vaiko (iki 2 m.) bagažo gabena nemokamai.
5. Pasirinkite viešbutį šeimai
Poilsį užsienyje su kūdikiais labiausiai palengvina kruopštus planavimas. Verta apgalvoti kiekvieną kelionės smulkmeną bei ypač atidžiai rinktis apgyvendinimą. Bendraudami su kelionių konsultantu ar rezervacinėse sistemose internete būtinai nurodykite tikslų vaiko amžių. Pavyzdžiui, jei prašote lovelės vaikui, aiškiai nurodykite, kad ji reikalinga būtent kūdikiui, nes galite gauti per didelę, kūdikiui netinkamą.
Taip pat pravartu pasidomėti ir pačia viešbučio infrastruktūra bei kiek ji pritaikyta poilsiauti su vaikais. Pavyzdžiui, ar viešbutyje bus žaidimų kambariai, vaikų klubai ir saugaus gylio baseinai, ar vyksta renginiai vaikams, ar yra galimybė samdytis auklę, kurios galbūt prireiks panorus vakare pasivaikščioti prie jūros?
6. Svarbu žinoti
Kaip ir kiekvienam asmeniui, taip ir kūdikiui būtina turėti asmens tapatybės kortelę arba pasą. Prieš ruošdamiesi kelionei pasitikrinkite, ar asmens tapatybės kortelė galios toje šalyje, į kurią vykstate. Gimimo liudijimas nėra keliauti leidžiantis dokumentas.
Saugumo jausmą užtikrins ir papildomas draudimas. Vykstant į svečias šalis rekomenduojamas mažylio medicininių išlaidų draudimas. Jei vaikas sunegaluotų ir prireiktų medikų pagalbos, išvengsite finansinių nuostolių.