Organizmo paruošimas nėštumui
Gyvenime ne viską pavyksta suplanuoti, tačiau planuojant nėštumą ir tinkamai jam pasiruošus, galima užbėgti už akių daugybei nėštumo problemų. Labai svarbu su partneriu aptarti ar jau laikas šeimos pagausėjimui. Kai nuspręsite, kad esate pasiruošę nėštumui, būtina apsilankyti pas savo gydytoją. Gydytojas atliks reikalingus tyrimus, aptarsite jūsų sveikatos istoriją, gyvenimo būdą bei nuspręsite, kokių veiksmų reikėtų imtis, siekiant sumažinti nėštumo problemų riziką.
Šalin žalingus įpročius
Iki nėštumo labai svarbu atsisakyti žalingų įpročių (rūkymo, alkoholio, narkotikų ir pan.), vengti kontakto su įvairiomis toksinėmis medžiagomis aplinkoje tiek darbe, tiek namie. Stenkitės sveikai maitintis, vengti streso ir reguliariai sportuoti. Labai svarbu normalus kūno svoris, o esant per dideliam ar per mažam svoriui, gali būti ne tik sunku pastoti, bet ir saugiai išnešioti vaikelį.
Vizitai pas gydytojus
Jeigu sergate lėtinėmis ligomis, tokiomis kaip padidėjęs kraujospūdis, cukrinis diabetas, skydliaukės patologija ar kt., prieš nėštumą pasikonsultuokite ne tik su gydytoju ginekologu, bet ir su savo šeimos gydytoju. To reikia, nes labai svarbu šias ligas tinkamai koreguoti (gydyti), kitaip tariant – stabilizuoti, dar iki nėštumo. Jeigu vartojate kokių nors vaistų, pasitarkite su gydytoju ar juos saugu vartoti nėštumo metu.
Dar vienas labai svarbus specialistas – tai gydytojas odontologas, būtinai pas jį apsilankykite, pasitikrinkite ir, jeigu reikia, susitvarkykite dantis dar iki nėštumo.
Planuojant pastoti rekomenduojama pasitikrinti dėl lytiškai plintančių ir kitų galimų infekcijų. Kai kurių infekcinių ligų prevencijai geriausia pasiskiepyti dar iki nėštumo.
Papildai planuojant nėštumą
Apie folio rūgšties svarbą įvairių apsigimimų profilaktikai yra girdėję dauguma, tačiau svarbu žinoti, jog geriausi rezultatai yra pasiekiami folio rūgštį pradėjus vartoti kuo anksčiau, tai yra mažiausiai tris mėnesius iki nėštumo.