Namų tvarkytoja
Ką Jūsų namuose veiks samdoma namų tvarkytoja, priklauso nuo susitarimo. Namų tvarkytoja gali valyti dulkes nuo stalų, palangių, žvakidžių, ir pan.; valyti sanitarinius mazgus; siurbti ir plauti grindis; valyti virtuvės spinteles ir plyteles; skalbti, lyginti; keisti patalynę; daryti valgyti; nupjauti žolę kieme ir pan.
Kiek kainuoja namų tvarkytoja?
Kauno mieste už įprastus namų tvarkymo darbus tvarkytoja ima apie 1 lt už kvadratinį būsto metrą. Chemines priemones dažniausiai perka būsto šeimininkai. Jeigu Jūsų butas yra 60 kv.m., jo kasdienis sutvarkymas Jums kainuos apie 60 lt. Įprastais namų tvarkymo darbais vadinama dulkių išvalymas; grindų ir kilimų siurbimas bei plovimas; sanitarinių mazgų plovimas ir virtuvės išvalymas. Paprastai tokios tvarkos reikia kas 10-14 dienų. Taigi per mėnesį Jūs namų tvarkytojai sumokėtumėte apie 120 lt. Ar tai daug? Priklauso nuo to, ką tuo metų veikiate Jūs, kai Jūsų namuose darbuojasi pagalbininkė.
Jeigu tuo metu Jūs dirbate, paskaičiuokite, kiek uždirbate pinigėlių per tą laiką, kol vyksta tvarka. Jei Jūs laisvai uždirbate tuos pinigus, vadinasi Jums tai yra įperkama paslauga.
Kur rasti gerą namų tvarkytoją?
Tai sudėtingas klausimas, panašus į „kur rasti gerą auklę?” Namų tvarkytoja turi būti atsakinga, darbšti, pareiginga ir išmanyti savo darbą. Klystate, jei manote, kad bet kas gali išvalyti namus. Tam tikrai reikia įgūdžių ir kruopštumo.
Pasiteiraukite pažįstamų, ar niekas jų tarpe netvarko namų. Šiais laikais tai itin populiarėjantis papildomas žmonių darbas, tad tikrai galite nustebti, kad visai artimas Jūsų žmogus būtent tuo ir užsiima.
Jei pažįstamų rate tvarkytojos neradote, dėkite sklebimą, kad siūlote darbą. Skelbime būtinai nurodykite visas darbo sąlygas, net užmokestį ir nebijokite išvardyti kriterijų, kuriuos Jūsų samdomas darbuotojas turi atitikti, pavyzdžiui: nerūkyti, nevėluoti į darbą, ir pan.