Kalėdinių papuošimų idėjos namams
1. Pakabinama eglutė iš šakelių
Kai ruduo šėlsta ir laužo medžių šakas, galite pasinaudoti proga ir jų prisirinkti. O tuomet iš jų pasidaryti pakabinamas eglutes. Šiam projektui jums reikės: skirtingo ilgio šakelių, įvairiaspalvių karoliukų, valo ir lininės virvelės.
Pirmiausia šakeles sudėliokite pagal dydį: nuo ilgiausios apačioje iki trumpiausios viršuje – tai bus jūsų eglutės forma. Imkite lininę virvelę ir kiekvieną jų suriškite eilės tvarka, pačioje viršūnėje suriškite mazgelį ir padarykite kilpą. Paimkite valą ir sunerkite karoliukus ant jo. Dailiai apsukite jį aplink šakeles imituodami eglutės girliandą.
2. Naktiniai žibintai
Jei laukiate svečių šventinei vakarienei, pasitikite juos su šviesa, kuri vestų link jūsų namų durų. Tam reikės paprastų stiklainių, kaspinų, skaldytos druskos ir blizgučių bei žvakių.
Į stiklainį suberkite druską ir blizgučius. Pamatuokite tiek, kad kai į vidų įdėsite žvakę – ji neišlystų pro viršų. Galiausiai apriškite stiklainio kaklelį elegantišku ir šventišku kaspinu. Lai svečiai ir Kalėdų senelis niekada nepamiršta kelio į jūsų namus.
3. Eglutė iš vielos ir karoliukų
Šventinį stalą gali puikiai papuošti miniatiūrinė eglutė, kuriai pagaminti jums reikės kiek sunkesnio, stabiliai gulinčio akmens, nemažai vielos (priklauso nuo to, ar norite, kad medis būtų tankus, ar nelabai), replių ir karoliukų (daugiausia žalių ir kiek mažiau spalvotų, kurie simbolizuos žaisliukus).
Akmenį naudokite kaip pagrindą: jį apsukite ilgomis vielomis ir viršutinėje dalyje pradėkite formuoti medžio kamieną. Tuomet šakas paskirstykite, jei reikia – apkarpykite, kad išgautumėte eglutės medžio formą. Ant vielučių šakelių pradėkite mauti karoliukus, o kiekvienos šakos pabaigą užtvirtinkite su replėmis, užlenkdami galiuką.
4. Snieguota pasaka vazoje
Viena paprastesnių, bet neprastų dekoracijų – tai dirbtinio sniego vaza. Jai paruošti jums reikėtų stiklinio indo, miltų, skaldytos druskos, šiek tiek blizgučių.
Pirmiausia supilkite miltus, o ant viršaus pažerkite druskos su blizgučiais. Jie atrodys tarsi ledo sluoksnis. Jei turite kalėdinių figūrėlių ar kankorėžių, juos galite sudėti ant viršaus. Būtų geriausia, jei indas turėtų stiklinį dangtį – idant tikrai užrakintumėte žiemą vazoje.
5. Girlianda iš makaronų–kaspinėlių
Pasirodo, jog puošti namus Šv. Kalėdoms galima ir iš maisto produktų! Šiai girliandai pagaminti jums reikės kaspinėlių formos makaronų, pasirinktos virvelės (tai gali būti lininis siūlas ar spalvota vielutė), klijų, pasirinktos spalvos blizgučių ir teptuko.
Pirmiausia padenkite makaronų vieną pusę klijais, kiek storesniu sluoksniu ir apiberkite blizgučiais. Palaukite kol paviršius išdžius ir tą patį padarykite su kita puse. Galiausiai pasirinkta virvele apriškite kiekvieną kaspinėlį dvigubu mazgeliu, pasirinktu atstumu.
6. Varvekliai iš plastikinių butelių
Pasigaminti varveklius galima ir iš plastikinio butelio, jie puikiai atrodys gilioje vazoje ir papuoš jūsų namų interjerą. Šiam darbeliui jums reikės: plastikinio butelio, žirklių ar peiliuko ir žvakės.
Pirmiausia sukarpykite butelį juostelėmis. Uždekite žvakę ir laikydami abu varveklio galus virš liepsnos vieną galą imkite sukti. Plastmasė nuo šilumos ims minkštėti ir po truputį lydytis, taip ir gausite varveklio formą. Būkite atsargus, nenusideginkite, o ir plastmasinės juostelės nelaikykite per arti ugnies, kad neaprūktų.
7. Kalėdinis šeimos paveikslas
Šv. Kalėdos – tai visos šeimos šventė, tad kodėl to nepaminėjus ypatingai? Sukurkite savo šventinį paveikslą ir švenčių laikotarpiu pasikabinkite jį namuose. Šiam darbeliui jums reikės: drobės su rėmu ir jūsų pasirinktų dažų (geriausia guašas, bet tiks ir kiti tirštesni dažai) bei jūsų rankų.
Pirmiausia drobės apačioje nupieškite kamieną, o tuomet žaliais dažais išsitepkite delnus ir juos dėkite ant pagrindo taip, kad gautųsi eglutės forma. Nepamirškite jos papuošti: nupieškite žaisliukus ir viršūnėje tviskančią žvaigždę.
8. Dubuo iš blizgučių ir klijų
Šis dubuo bus puikus akcentas jūsų stalui. Jam pagaminti reikės birių blizgučių, lipalo klijų, indo maišymui, baliono ir teptuko.
Pirmiausia į indą suberkite blizgučius ir klijus. Gerai sumaišykite, stenkitės, jog blizgučių būtų kiek daugiau nei lipalo. Pripūskite balioną ir pradėkite ant jo tolygiai tepti gautą masę. Kai gausite pageidaujamą dydį bei storį, formą tiesiog apiberkite blizgučiais, kad gaminamas dubuo spindėtų dar labiau. Kai klijai visiškai išdžius, tiesiog susprogdinkite balioną ir nulupkite jo likučius nuo indo.
9. Blizgučiais nusėti stikliniai buteliai–žvakidės
Pasigaminkite žėrinčių butelių–žvakidžių. Žinoma, jei ruošiate dovanoti vyno ar šampano butelius, galite taip pat šventiškai padabinti ir juos. Šiam darbeliui jums reikės butelio, švitrinio popieriaus, blizgučių, purškiamų ar tepamų super–klijų (jei naudosite tepamus, nepamirškite ir teptuko).
Pirmiausia, ką turite padaryti, tai gerai nušveisti švitriniu popieriumi butelio paviršių. Šis žingsnis garantuos, jog klijai gerai prilips prie butelio paviršiaus. Nušveitus – tepkite ar purkškite klijus, tačiau darykite tai dalimis, kad spėtumėte padengti paviršių blizgučiais. Šį procesą pakartokite kelis kartus, kol nebeliks blizgučiais nepadengtų vietų. Paskutinį kartą paviršių padenkite klijais ir palikite nudžiūti.
10. Vielos vainikas su laikraščio žvaigždėmis
Vainikai yra neatsiejama Šv. Kalėdų dekoro atributika. Šis siūlomas vainikas – ypač lengvai pagaminamas, tačiau atrodo itin žaviai. Jam pagaminti jums reikės: vielos (jos ilgis priklauso nuo to, kiek kartų norite apsukti vielą), laikraščio, žirklių, klijų ir dailios juostelės formuoti pakabai.
Pirmiausia susukite vielą keliskart , kol gausite norimą dydį. Jos galus sukabinkite, kad laikytųsi tvirtai. Vyniodami vielytes keliose vietose naudokite perpynimą, kad vainiko forma liktų stabili. Tuomet iš laikraščio iškirpkite žvaigždutes, kiekviena jų bus iš dviejų dalių (priekinės ir galinės). Jomis apklijuokite vielytes, o pabaigoje pririškite kaspinėlį, kurį naudosite vainiko pakabinimui.
11. Šviečiantys buteliai
Gal per ilgus metus sukaupėte namuose gausybę šviečiančių girliandų ir jų visų nepanaudojate? Yra paprasta išeitis – jomis dabinti buteliai. Tam jums reikės spalvoto stiklo butelių, geriausia, kad būtų kuo didesni.
Juos išplaukite ir panaikinkite etiketes. Tuomet paimkite girliandą ir ją sukiškite į butelį. Įjungus pamatysite kaip nuostabiai gali šviesti paprasčiausi vyno buteliai ir sukurti magišką, žvaigždes primenantį švytėjimą.
12. Skambantis papuošimas ant durų
Skambantys ir žėrintys papuošimai šventėms visada smagiausi. Tokį tikrai galite kabinti ant durų ar ant lango. Tam jums reikės varpelių ar skambančių pakabukų, vielos, replių ir dailaus kaspino.
Atsikirpkite tiek vielos, kad galėtumėte padaryti gražų apskritimą. Ant jos pradėkite verti skambučius, baigę vielos galus sujunkite juos supindami. Būtent toje vietoje riškite dailų kaspiną, kas žino, gal tai puiki dovana mažiesiems?
13. Girlianda iš kaspinėlių
Kaspinėliai – visada atrodo puikiai, o jei iš jų padarytume girliandą? Šiam darbeliui jums visai nereikės daug priemonių, tik šviečiančios girliandos, juostelės kaspinėliams ir žirklių. Tad sukarpykite juostą į atkarpas, iš kurių rišite kaspinėlius. Tam galite naudoti arba paprastą, šventiškesnę juostą arba tiulį, kuris puikiai atrodys apšviestas.
Kaspinėlius riškite į tarpus tarp lempučių – kuo tankiau, tuo girlianda bus įspūdingesnė. Ja galėsite papuošti vaikų kambarį arba svetainę.
14. Snieguotos žvakės
Sniego gali būti ne tik lauke, bet ir jūsų namuose – pasigaminkite snieguotas žvakes šventiniam vakarui. Šiam darbeliui jums reikės žvakės (geriausia – baltos ar kreminės spalvos), lipalo klijų, teptuko, šakutės, stambios druskos, baltų ar skaidrių blizgučių ir pagrindo, ant kurio galėtumėte dirbti.
Pirmiausia ant pasirinkto pagrindo (tai gali būti ir lėkštė) suberkite druską ir sumaišykite ją su blizgučiais. Žinoma, jei norite itin spindinčios žvakės – jų į druską įberkite daugiau. Tuomet žvakės paviršių kiek „pašiauškite“, tam naudokite šakutę ir užtepkite klijų. Tuomet žvakę išvoliokite paruoštame „sniege“ ir leiskite išdžiūti.
15. Kalėdų eglutė iš kalėdinių atvirukų ir šeimos nuotraukų
Eglutės nebūtinai turi stovėti, jos gali persikelti ir ant jūsų namų sienų. Tokią eglutę galite laisvai pasigaminti iš turimų šventinių atviručių, šeimos nuotraukų ir nedidelių girliandų.
Pirmiausia išsirinkite vietą ir pabandykite ant sienos su pieštuku pasižymėti eglutės taškus. Tą padarę galite pradėti klijuoti nuotraukas ir atvirutes. Naudokite ne klijus, tačiau abipusiai lipnią juostą – ji nesugadins jūsų sienų.
16. Laimę nešantis monetų pakabutis
Sakoma, kad ant durų užkabintos monetos namams neša turtus. Gal verta išbandyti? Tokį pakabutį galite pasigaminti ir patys, jam reikės: monetų, tai gali būti įvairios, surinktos per keliones į užsienį, net senovinės. Taip pat dailaus kaspino pakabinimui bei labai stiprių klijų.
Pirmiausia sudėkite monetas ratuku, kad jų kraštinės liestųsi viena su kita. Tuomet ant viršaus sudėkite kitą monetų ratuką, tačiau taip, kad viršutinė moneta dengtų apatines dvi monetas. Kai tai padarysite, tiesiog monetas užklijuokite ant pirmos eilės taip, kad jos laikytųsi tvirtai. Perriškite gražiu kaspinu ir pasikabinkite ant durų.
17. Blizgučiais dengti kankorėžiai
Jei turite galimybę prisirinkti kankorėžių gamtoje ar nusipirkti oranžerijos parduotuvėje, šis darbelis kaip tik jums. Šventėms paruoškite blizgučiais nusėtų kankorėžių. Jums reikės: birių blizgučių, klijų ir, žinoma, kankorėžių.
Pirmiausia įsitikinkite, kad jie nėra sudrėkę. Jei vis dėlto jaučiate drėgmę, padėkite juos kuriam laikui ant radiatoriaus, pagerinsite sukibimą. Jau sausus kankorėžius aptepkite klijais ir apiberkite ar išvoliokite blizgučiuose. Galite sudėti į gražų indą ir taip papuošti stalą.
18. Girlianda iš kankorėžių
Kankorėžis turbūt vienas gražiausių dekoracinių elementų iš gamtos. Jie puikiai atrodo ne tik dubenyje, bet ir sukabinti kaip girlianda. Tad jai pasigaminti jums reikės: virvutės, vinukų, plaktuko ir, žinoma, kankorėžių.
Pirmiausia į kiekvieno kankorėžio stambesnę dalį (ašį) sukalkite po vynuką tačiau būtinai palikite nedidelį galiuką kyšantį. Imkite pasirinktą juostelę ar virvelę ir riškite prie kiekvieno išlindusio vinuko. Pasistenkite daryti tuos pačius tarpus, kuo jie mažesni – tuo girlianda atrodo geriau.
19. Girlianda iš džiovintų vaisių
Šventinę girliandą galima daryti ir iš džiovintų vaisių. Svarbiausia, išdžiovinti arba iškepti juos taip, kad jie nebebūtų lipnūs. Tad pasirinkite savo mėgstamus vaisius: apelsinus mandarinus, citrinas ir net obuolius ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Įkaitinkite orkaitę iki 275 laipsnių, išdėliokite riekeles ant skardos su popieriumi ir pašaukite į orkaitę.
Ant jų galite užberti ir cinamono ar prismaigstyti gvazdikėlių. Vaisius kepkite tol, kol juose nebeliks drėgmės. Jei turite daugiau laiko girliandos paruošimui, vaisių riekeles galite padėti ir ant radiatoriaus, tačiau tuomet vaisiai džius ilgiau. Kai jie bus paruošti – tiesiog pasiimkite norimą virvelę ir perverkite ją per vaisius, naudodamiesi adata.
20. Kalėdinis vainikas iš kaspinėlių
Kalėdinį vainiką galima pasigaminti labai paprastai, kartais tereikia apsidairyti ir paieškoti no nors panaudojamo namuose. Pavyzdžiui, šiam vainikui pagaminti reikėtų geležinės plonos pakabos, kuri lankstytųsi ir gražių juostelių, geriau stambesnių.
Pirmiausia iš pakabos išlankstykite apskritimą, kablį palikite, kad vėliau už jo galėtumėte vainiką pakabinti. Viskas, ko jums reikia – tiesiog iš juostų rišti dailius kaspinėlius. Pasistenkite juos rišti kuo arčiau vienas kito. Dabar belieka surasti, kur pakabinti vainiką!
Idėjomis dalinasi dailininkė ir pasakų vaikams rašytoja Sigutė Ach.