Jurgita: auklėju iš širdies
Kalbiname elektroninės parduotuvės „Sapnų namai“ įkūrėją, 4 vaikų mamą Jurgitą Pečiulienę.
Kaip Jūsų šeimoje atsirado 4 atžalos? Tarp vyresnėlių ir mažųjų net 10 metų skirtumas – ar šie metai buvo skirti savęs paieškoms? Ar galėtumėte palyginti nėščiosios priežiūrą ir gimdymą prieš 16 metų ir prieš šiek tiek daugiau nei metus?
Pirmoji santuoka pasibaigė skyrybomis, o joje gimė du vyresnieji vaikai. Ištekėjus antrą kartą, sąmoningai planavome šeimos pagausėjimą, gimė dar du sūnūs. Prieš 16 metų, kai laukiausi pirmojo sūnaus, nėščiųjų priežiūrai nebuvo skiriamas toks dėmesys kaip dabar, be galo trūko informacijos apie nėštumą ir vaiko priežiūrą. Vienintelė informacija, kuri tuo metu buvo pasiekiama – tai nepakeičiama knyga „Nėščiosios biblija“ bei mamų patarimai.
Gimdymo metu, nors ir prieš 16 metų, buvo suteikta tokia pati kvalifikuota pagalba ir gera priežiūra, kaip ir šiomis dienomis. Pirmus du vaikus gimdžiau Marijampolės gimdymo namuose, kurie kaip tik buvo renovuoti ir palankūs mamai bei naujagimiui. Kai laukiausi trečio ir ketvirto vaiko, lankiausi privačioje klinikoje. Nėštumai nebuvo komplikuoti, tad ir ypatingos priežiūros nereikėjo. Aišku, dabar yra gerokai daugiau dėmesio skiriama nėščiosios priežiūrai, atliekama daugiau tyrimų. Informacijos apie nėštumą ir jo eigą yra gausu. Sakyčiau, netgi per daug, dėl to mamytės sugeba panikuoti „lygioje vietoje“ 🙂
Kiti du vaikai gimė Vilniuje. Nei prieš vieną gimdymą su niekuo „nesitarėme“, o medikų priežiūra ir dėmesys buvo nepriekaištingi.
Ar vadovaujatės kokiomis nors knygomis, patarimais, auginant vaikus? Ar auklėjate juos tiesiog iš širdies?
Knygų apie vaikų auklėjimą namuose yra ne viena, bet iš jų perskaitytos vos kelios, o kitos tik perverstos. Nėra nei knygos, nei šablono, pagal kurį galėtum auklėti visus vaikus. Kai namuose auga ne vienas mažylis, matyti dideli jų charakterio skirtumai, prie kiekvieno vaiko reikia rasti atskirą priėjimą. Galiu teigti, kad auklėju kaip širdis liepia, o kas iš to išeis – pamatysime vaikams užaugus 🙂
Kai 4 vaikai namie, tai kiekviena diena – „linksmybių karusėlė“ 🙂 O gal kaip tik, „vargo vakarienė“?
Ir linksmybių, ir vargo tikrai netrūksta. Pas mus namuose vien skalbimo mašina sukasi kaip skalbykloje 🙂 Nuotykiai ir vakariniai vaikų siautėjimai prasideda kai iš mokyklų ir būrelių grįžta vyresnieji, mat šie yra geriausi mažylių linksmybių draugai.
Būna smagu, kai vaikai vieni kitus apkerpa, šeimininkauja virtuvėje birių produktų stalčiuje. Kai dukrai buvo maždaug treji, į šventę papuošiau ją baltomis kojinaitėmis. Dukrai, tikriausiai, jos pasirodė nuobodžios ir nuspalvino visomis turimomis flomasterių spalvomis taip, kad balto ploto neliko 🙂 Istorijų su apipieštomis sienomis, baldais ir veidais buvo be galo daug.
Kaip visuomenė žiūri į jūsų gausią daugiavaikę šeimą? Su kokiomis nuomonėmis teko susidurti?
Dažniausia reakcija būna – didžiulė nuostaba. Pamenu, kaip gimus trečiam vaikui, nuvykau susitvarkyti reikiamus dokumentus dėl vienkartinės vaikelio gimimo išmokos, o darbuotoja bandė įtikinti, kad reikia sutvarkyti ir dokumentus dėl soc. išmokų, mat jai atrodė, kad tiek daug vaikų – tai jau socialinės rizikos grupė. Gimus ketvirtajam – dokumentus tvarkiausi internetu. Mes su vyru nesijaučiame turintys daug vaikų, gal dėl to, kad abu esame iš daugiavaikių šeimų. Neigiamo požiūrio nesame susilaukę.
Kaip pavyksta suderinti darbą ir vaikų auginimą?
Darbo nuo 8 iki 17 val. niekaip nesuderinčiau su šeima ir vaikų poreikiais. Dėl lankstaus darbo grafiko, nusprendžiau imtis nuosavo patalynės pardavimo verslo. Darbo erdvę įsirengiau namuose, todėl dažniausiai esu lengvai pasiekiama ir galiu atitrūkti nuo darbų bei pabūti su vaikais. Taip pat turime auklytę, kuri padeda vaikų priežiūroje ir namų buityje.
Šiame gyvenimo periode „Sapnų namai“ yra tai, kur geriausiai save matau ir jaučiuosi. Ateičiai galvoje kirba daug įvairių idėjų ir projektų, bet kaip sakoma „neperšokęs griovio nesakyk op“. Labai noriu, kad „Sapnų namai“ taptų gerai atpažįstamu prekiniu ženklu, siejamu su kokybe, jaukumu ir namų šiluma.
Virtuvės mitų griovėjai (VMG) mano gyvenime atsirado iš didelės meilės maistui ir žavėjimosi kulinaros guru Alfu Ivanausku. Pamenu, buvo labai įdomus pirmasis susitikimas su Alfu. Labai norėjosi turėti jo autografus knygose (jas turiu visas), todėl nusprendžiau parašyti VMG komandai ir pasteirauti, kaip galiu juos gauti. Buvau labai nustebinta, kai pakvietė atvykti į studiją ir Alfas pats pasirašys knygose. Dar labiau nudžiugino be galo šiltas jo bendravimas. Pokalbio metu A.Ivanauskas prasitarė, kad komanda ieško naujų žmonių. Taip tapau VMG dalimi. Užsikrėtus VMG dvasia, iš to pabėgti neįmanoma, nes sergi visais jų organizuojamais projektais. Dabar VMG darbuojuosi kaip konsultantė su vaikais susijusiais klausimais.
Gal yra dar kažkas, ko nepaklausėme, tačiau Jūs norite papasakoti?
Labai norisi visas mamas paskatinti mažiau jaudintis dėl kasdienių smulkmenų ir kuo daugiau mėgautis motinyste. Kiekvienas vaiko auginimo tarpsnis turi savo žavesį ir geriau nenuvalytos dulkės namuose, bet laimingi ir krykščiantys vaikai 🙂
TAIP PAT SKAITYKITE:
Motinystė – ne kliūtis karjerai
Vaikų auginimas prieš 30 metų (linksmai)