7 dažniausios žindymo problemos
Žindymas yra tikras malonumas! Taip teigia kai kurios mamos. Ar tikrai? Tuo gali įsitikinti tik ilgesnį laiką žindanti mama. Nes pradžioje vis tiek tenka akis į akį susidurti su iškylančiomis problemomis. Net ir ne pirmą vaikutį auginančiai mamai žindymo pradžia gali tapti iššūkiu.
1. Vaikas silpnai traukia ir neprivalgo
Taip dažniausiai nutinka, jei vaikutis gimė anksčiau ir/ar mažesnio svorio. Tuomet kurį laiką mama turi pati nusitraukinėti pienuką ir maitinti vaiką iš švirkštuko ar taurelės. Nesiūlykite iškart buteliuko. Verčiau dažniau glauskite prie krūtinės. Naujagimis turi poreikį žįsti. Jei tas poreikis bus patenkintas su buteliuku, galit susidurti su nauja problema – vaikas nebeims krūties.
2. Neima krūties
Taip gali nutikti ir iškart po gimimo, ir po kurio laiko. Ypač, jei buvo pasiūlytas buteliukas ar žindukas (yra kūdikių, kurie pripažįsta tiek buteliukus/žindukus, tiek krūtį, bet geriau nerizikuoti pirmomis savaitėmis). Reikia neprarasti vilties, vis siūlyti, glausti prie krūtinės, bandyti atkurti pirmąsias minutes gimdykloje, t.y. kontaktą oda prie odos.
3. Kūdikis netaisyklingai apžioja krūtį
Dar dar ir dar kartelį bandyti įduoti iš naujo. Jei matote, ar jaučiate, kad apžiojimas neteisingas – traukite spenelį lauk (įkišus mažąjį pirštelį į vaiko burnytę per lūpų kampučius) ir bandykite iš naujo. Nekentėkite! Blogas apžiojimas – tiesiausias kelias į nugraužtus spenelius.
4. Jautrūs speneliai
Speneliai yra viena iš jautriausių moters kūno dalių. Todėl natūralu, kad pradėjusios žindyti moteris jaučia nemalonų jausmą. Svarbu, kad nejustumėte stipraus skausmo. Padėti sau galite naudodamos Multi – Mam kompresiukus speneliams ir darydamos oro vonias krūtims.
- Multi – Mam kompresiukai. Labiausiai išgirti Sumanių Mamų. Jie maloniai vėsina, drėkina ir ramina sudirgusią odą. Labai patogu, kad nereikia nuplauti prieš maitinimą. Kaina apie 8 €.
- Oro vonios. Tik esant galimybei, leisti odai kvėpuoti. Kad būtų kuo mažesnis sąlytis su rūbais. Tikrai efektyvu ir nieko nekainuoja!
5. Kraujuojantys/įtrūkę speneliai
Jei vis dėlto šito išvengti nepavyko, BŪTINA šalinti priežastį kuri pažeidė spenelius. Tai gali būti netaisyklinga mažylio padėtis prie krūties, arba netaisyklinga žindymo technika. Kad ir kokias kremais tepsite pažeistus spenelius, jei nepašalinsite priežasties, situacija tik blogės.
6. Pieno perteklius
Maždaug antrą – ketvirtą parą pradeda gamintis pienas ir krūtys labai prisipildo, tampa kietos, dažnai ir skausmingos. Kol susinormalizuos pieno gamyba, krūtis reikia:
- Po maitinimo vėsinti. Yra įvairių priemonių vaistinėse, bet paprasčiausiai iš mažiausiai kainuojanti – kopūstų lapai. Kopūstą laikykite šaldytuve, prireikus imkite lapą, išpjaukite skylę speneliui (jo šaldyti negalima!) ir dėkite ant krūties. Pajusite, kada lapas suglemba, sušyla – vadinasi, atliko savo funkciją.
- Prieš maitinimą pakiškite krūtį po šiltesniu vandeniu. Tai palengvins pienuok tekėjimą. Nes iš kietos krūties kūdikiui taip pat būna sunku žįsti.
7. Pieno latakų užsikimšimas
Požymiai: skausmingas guzelis krūtyje, paraudimas ir aukšta temperatūrą.
Sąstovis, kai užsikemša pieno latakas, gali susidaryti dėl įvairių priežasčių. Pirmas požymis – guzelis krūtyje. Jei jį apčiuopiate, duokite kūdikiui žįsti taip, kad jo smakriukas būtų ties guzeliu (jei reikia, net ir kelis kartus iš tos pačios krūties), ir, vaikui valgant, vis švelniai pamasažuokit spenelio pusės link. Taip pat galima daryti ir šiltame duše. Kūdikį galima maitinti net ir esant aukštai temperatūrai.
Radus problemų sprendimus, su laiku žindymas tikrai tampa malonumu ir netgi patogumu.