38 nėštumo savaitė

Ūgis | 49,8 cm | 36-40 nėštumo savaitę vaikelio dydis pilvelyje lyg moliūgo |
Svoris | 3083 g |
Vaikelio vystymasis
Nuo 38 iki 40 nėštumo savaitės įvykęs gimdymas laikomas savalaikiu. Šiuo laikotarpiu gimęs mažylis vidutiniškai sveria apie 3-3,5 kg ir yra 50-53 cm ūgio. Vos gimęs jis pirmą kartą surinka, kvėpuoja, jo širdelė plaka, atsiranda raumenų tonusas. Berniukai paprastai būna aukštesni ir sunkesni nei mergaitės. Visi vaikučio vidaus organai yra pasirengę gyvenimui išoriniame pasaulyje. Per paskutinę savaitę jis priaugo reikiamą riebalų kiekį, o jo imuninė sistema jau pradeda vystytis ir vystysis toliau.
Kalbėkitės su vaikeliu ir kvieskite jį susitikti, jis juk puikiai girdi jūsų balsą. Vakare kartu su būsimu tėveliu mokykitės dainuoti jam lopšines arba tiesiog klausykite mielų dainų.
Nėščiosios potyriai
Belikus kelioms savaitėms, laikas, regis, ima slinkti. Nuolat jaučiame vaisiaus tuksenimą kojytėmis, jis gali įsispirti ar besisukdamas spausti šlapimo pūslę, versdamas būsimą mamą dažnai bėgioti į tualetą. Kartais dėl didelio spaudimo galimi šlapimo nelaikymo atvejai, tuomet verta naudoti higieninius įklotus. Įsitikinkite, kad teka ne vaisiaus vandenys.
Šią savaitę labai padidėja jautrumas karščiui dėl besikeičiančios mamos ir vaisiaus termoreguliacijos, vis dar vargina galūnių tinimai.
Miegoti darosi vis sunkiau, dažni prabudimai arba negilus miegas vargina ne tik dėl spaudžiančio pilvuko, bet ir būdraujančios pasąmonės, kuri laukia didžiojo įvykio. Labai svarbu laiku eiti miegoti, naudoti raminančias arbatas arba kitas priemones užtikrinančias kokybišką poilsį.
Gali sustiprėti diskomforto jausmas. Juk jūs esate nuolatiniame laukime – kada prasidės gimdymas? Kad ir kaip norėtumėte greičiau pagimdyti – mažylis pats nuspręs, kada laikas. Svarbiausia dabar – pozityvus nusiteikimas. Paprastai jau prasideda paruošiamieji sąrėmiai. Jausite periodišką pasunkėjimą, maudimą pilvo apačioje, ypač vakarais. Kartais būna dažni skausmingi sąrėmiai, kuriuos nuo tikro gimdymo atskirsi pagal tai, kad jie yra nereguliarūs; pranyksta, kai pradedate vaikščioti ar judėti.
Dažnai moterys klausia, kaip atskirti ar tai paruošiamieji sąrėmiai ar jau prasidėjo gimdymas. Atsakymas ironiškas: jei nesate tikra, ar gimdote – vadinasi dar negimdote.
Paruošiamųjų sąrėmių metu gimdos kaklelis suminkštėja, sutrumpėja, pradeda vertis (prasiveria 1-2 cm) ir krypsta makšties link. Gali pasirodyti gleivių kamštis – skaidrios, rusvos, gelsvos ar su keliais kraujo lašeliais gleivės, kurios ant audeklo prilimpa aiškiomis ribomis. Visi šie požymiai signalizuoja, kad organizmas jau beveik pasiruošęs gimdymui.
Susidarykite visų nerimą keliančių klausimų sąrašą ir vizito pas nėštumą prižiūrintį gydytoją metu aptarkite net ir pačius intymiausius klausimus. Jums viskas turi būti aišku. Pasikalbėkite su šeimos moterimis (mama, sese), gimdymo eiga gali būti genetiškai paveldima.
Kartu su vyru sudarykite trūkstamų daiktų naujagimiui sąrašą ir sukurkite pageidaujamų dovanų sąrašą artimiesiems bei draugams. Paprašykite draugių suorganizuoti gimdymo išlydėtuves (prausynas) arba „baby shower“ vakarėlį. Pasidomėkite gimdymo fotografų paslaugomis ir galimybėmis.
Paskaitykite apie naujagimiui rekomenduojamus skiepus ir tyrimus po gimdymo. Pirmąjį skiepą kūdikis gaus per pirmąsias paras po gimimo, tad turite būti iš anksto apsisprendę dėl vakcinacijos.
Nepamirškite vienas kito, tai lūsų laikas romantiškai vakarienei dviese.