Mobili auklė
Mobili auklė – na kokia čia auklė, tai tiesiog aparatas, leidžiantis mums girdėti ir/ar matyti kūdikį per atstumą. Kūdikio kambaryje pastatome kamerytę, o savo rankose laikome video monitorių, kurį galime neštis kur mums patogu ir visuomet stebėti mažylį.
Ar Jums reikalinga mobili auklė?
Jei gyvenate 2-3 kambarių butuke, vargu ar turėsite galimybių tokį daiktą panaudoti. Juk iš kito kambario sklindantis pabudusio vaikučio verksmas puikiausiai girdisi visame bute, o vaikštant iš vieno kambario į kitą, be vargo galite žvilgtelti į mažylio kambarį. Kas kita, jei gyvenate 2 ar 3 aukštų name. Jei kūdikį guldysite jo lovelėje, tarkime 2-ame aukšte, o pati virsite pietus pirmo aukšto virtuvėje, ar kapstysitės darželyje, tuomet video monitorius Jums labai pasitarnaus.
Kokias funkcijas atlieka mobili auklė?
Vaiko dalis. Vaiko kambaryje pastatote vaiko stebėjimo prietaisą – garso daviklį arba video kamerą. Šis įrenginys gali veikti nuo elektros lizdo arba su baterijomis. Geriausia, jei būtų galimybė naudotis tiek elektra tiek baterijomis, tuomet vaiko kambaryje šį aparatą galėsite naudoti pajungtą į elektrą, o norint išnešti į lauką kartu su vaikelio pietų miegeliu, ar laisvai pernešti į kitą kambarį negalvojant kur yra rozetė, galėsite naudotis baterijomis.
Vaiko dalis perduoda garso ir/ar video signalą mamytės prietaisui.
Mamytės dalis. Mamytės dalis paprastai būna su baterijomis arba su ličio jonų akumuliatoriumi. Priklausomai nuo aparato sudėtingumo – mamytės dalis gali atlikti šiuos veiksmus:
- Transliuoti garsą ir/ar vaizdą iš vaiko dalies;
- Rodyti oro temperatūrą vaiko aplinkoje;
- Perduoti garsą iš mamytės dalies – vaikeliui (pavyzdžiui vaikeliui verkiant, mamytė gali jį per nuotolį nuraminti);
- Įjungti/išjungti naktinę lemputę vaiko dalyje;
- Priartinti/tolinti vaizdą;
- Pasukti kamerytę.
Patarimas: nusipirkite kelis kraunamų baterijų komplektus, tokiu atveju sutaupysite ant nuolatinio elementų keitimo.
Sensorinis kilimėlis. Kai kurie aparatai (brangesnieji) turi sensorinį judesių daviklį. Tai kilimėlis, dedamas po vaikelio čiužinuku. Jis fiksuoja vaiko kvėpavimą, judesiukus, ir jei ilgiau nei 20 sekundžių neužfiksuojamas joks judesys – mamos dalis pradeda garsiai pypsėti. Kam jis reikalingas? Kartais vaikučiai turi tam tikrų sutrikimų ir pamiršta kvėpuoti. Tokiu atveju mamytė net per nuotolį bus užtikrinta, kad jei taip nutiks, ji greit galės sureaguoti. Tikimasi, kad šis kilimėlis padės sumažinti kūdikių staigių mirčių.
Kiek kainuoja?
Mobilių auklių kainos svyruoja nuo 100 iki 1000 lt. Pigiausios transliuoja tik garsą, o brangesnės jau turi monitorių ir perduoda ir vaizdą.
Ar man reikia vaizdo?
Norinčios sutaupyti mamytės renkasi tik garsines mobilias aukles. Išgirdus vaikutį verkiantį, mamytė bėga patikrinti ar vaikeliui viskas gerai. Tačiau galbūt jis per miegus tik sukrenkštė, o Jūs atbėgusi jį visai prabudinsite. Čia pasitarnautų video monitorius. Vaikeliui suverkus, Jūs žvilgtelite į monitorių ir matote, kad jis dar miega, kad nebūtina bėgti jį guosti. Taip pat video vaizdas itin patogus, kai vaikelis paauga ir nubudęs ne verkia, o žaidžia lovelėje. Mamytė gali stebėti, kad jis nesugalvotų iš jos išlipti ir neužsigautų, tačiau tuo pačiu leistų pabūti jam vienam ir pažaisti lovytėje ar kambaryje.
Į ką atkreipti dėmesį perkant mobilią auklę?
Veikimo nuotolis. Mobilios auklės skiriasi ne tik savo funkcijų gausa, bet ir veikimo nuotoliu, t.y. kokiu atstumu nutolusi nuo vaiko dalies veikia mamytės dalis. Šis atstumas gali būti nuo 50 iki 300 metrų. Kuo nuotolis didesnis, tuo laisviau galėsite naudotis aparatu, priešingu atveju, nutolę nuo vaiko kambario per 2 namo aukštus jau galite nebegaudyti signalo.
Garantinis laikotarpis. Pasidomėkite koks yra garantinio aptarnavimo laikotarpis, kur jis atliekamas ir jei suges aparatas, ar gausite pakaitinį.