Kaip pakloti lovytę naujagimiui?
Kuo tik šiais laikais neprekiaujama… Kiekvienas gamintojas/pardavėjas sako, kad būtent jo produkcija yra geriausia, sveikiausia. O kaip mums, mamytėms, žinoti kuri kaldrytė ar patalynės komplektas yra geriausias? Apie tai šiame straipsnyje.
Patalynė
Patalynė taip pat geriausia būtų balta ar šviesi, kad ją lengvai būtų galima skalbti aukštoje temperatūroje. Patartina, kad visi užvalkalai būtų pagaminti iš 100 proc. medvilnės, kad kūdikio odelė lengvai kvėpuotų.
Kokia patalynė vaikui reikalinga? Jums reikės įsigyti paklodę. Patogiausia, jei ji būtų su guma, vaikeliui aktyviai spardantis ir judant, paklodė liks vietoje. Prekyboje galima rasti neperšlampančių paklodžių. Jos tikrai puikus dalykas, apsaugantis čiužinį nuo prabėgimų, tačiau šios paklodės turi būti kvėpuojančios. Tad pirkdamos tokį variantą, atkreipkite dėmesį, kad paklodė būtų neperšlampanti, bet orui laidi! Įsivaizduokite save miegančią ant šiltnamio plėvelės 🙂 Jau po poros valandų būsite visa suprakaitavusi ir šlapia, juk nenorime, kad taip jaustųsi kūdikis. Galima tiesti įprastą medvilninę paklodėlę, o po apačia įtiesti neperšlampantį kvėpuojantį patiesaliuką.
Kaldrytė (antklodė) kaip ir visi audiniai turėtų būti kvėpuojanti. Derėtų atsižvelgti į metų laiką ir parinkti atitinkamą užkloto storį, kad nebūtų nei per šilta nei per šalta, taip pat ji turi būti lengva.
Kūdikiams puikiai tiktų medvilninės ir poliesterio užpildu kimšta antklodė. Medvilnė puikiai leis cirkuliuoti orui, o poliesteris neleis kauptis bakterijoms. Tokios antklodės yra žymiai pigesnės nei tarkim natūralios merino vilnos užklotai. Nors pastarieji nepamainomai geresni dėl savo natūralios sudėties, nedaugelis gali jas įpirkti dėl aukštos kainos. Tiesa, jei visgi susigundysite ją pirkti, būtinai pauostykite ar vilna neskleidžia stipraus kvapo, kuris dirgins Jūsų kūdikį.
Nesusigundykite pirkti pigių visiškai sintetinių antklodžių. Jos neleis normaliai kvėpuoti kūdikio odelei, kūdikis suprakaituos ir verks, o Jūs nė nesuprasite kodėl.
Antklodės užvalkalas turėtų būti 100 proc. medvilninis.
Pagalvėlė kūdikiams iki metukų nereikalinga. Nors prekyboje siūlomos neaukštos poros centimetrų pagalvėlės, pediatrai pataria jas dėti tik vaikams sulaukus metukų laiko. Po galvyte galima padėti marlinę palutę, kad sugertų kūdikio seiles.
Patartina nusipirkti du patalynės komplektukus. Jei matysite, kad reikia daugiau, bet kada galima nusipirkti papildomai.
Kaip kloti lovytę vaikui?
Baldakimas
Baldakimas – tai tas grožis, audeklas, kabinamas virš vaikiškos lovytės ir dailiai apgaubiantis lovytę. Sutinku, kad tai tikrai gražu, tačiau tuom jo nauda ir pasibaigia 🙂 Pripažinta, kad baldakimai kelia pavojų paaugusiems leliukams, nes šie įsitraukia audeklą į lovelę ir jame susisuka, kas sukelia pavojų kūdikio uždusimui. Taip pat šie daiktai yra puikūs dulkių surinkėjai. Jei neatsispirsite šiam grožiui ir nusipirksite baltą puošnų baldakimą, pasiruoškite ne rečiau kaip kas mėnesį jį skalbti.
Baldakimą namuose naudočiau nebent norint vaikelį apsaugoti nuo uodų 🙂 Tačiau jei tokių nėra, pasiduoti pagundai, kad gražu – nederėtų. Juk ir kainuoja.
Apsauginės pagalvėlės
Dar vienas grožis, suteikinatis jaukumo ir mielumo įspūdį – lovelių apsaugėlės. Jų funkcija apsaugoti kūdikį, kad nesusitrenktų galvelės į medinius lovelės strypelius. Na norėčiau atkreipti mamyčių dėmesį, kad specialistai nepataria naujagimių lovelėse rišti šių grožių, nes naujagimis gali prisispausti prie minkštų apsaugėlių ir dusti. Galbūt derėtų pagalvoti apie apsaugėles, kai kūdikis jau paauga ir lovelėje vartosi, blaškosi ir jam iš tiesų gresia užsigauti.