4 nėštumo savaitė
Ūgis* | Apie 1 mm. | Jūsų vaikelio ūgis lyg aguonos sėkla |
* Iki 20 nėštumo savaitės vaikelio ūgis (ilgis) matuojamas ne nuo galvytės iki kulnų, kaip įprasta matuoti žmones, o nuo galvos iki stuburgalio (stuburiuko pabaigos). Jis toks mažas ir lengvas, kad svorį galima apskaičiuoti tik nuo 8 nėštumo savaitės. Jums – tai augantis mažylis, jūsų vaikelis, stebuklėlis, o mediciniškai (iki 9 nėštumo savaitės) jis vadinamas embrionu.
Vaikelio vystymasis
Embrionas neįtikėtinai sparčiai vystosi. Iki 8-12 nėštumo savaitės susiformuos svarbiausių organų bei sistemų užuomazgos, pradės formuotis liemuo, galva, veidas ir galūnės. Nors jis auga itin greitai, yra labai nesaugus: jautrus deguonies stokai, infekcijai, narkotikams, alkoholiui, radiacijai ir kitiems faktoriams, kurie gali sukelti apsigimimus ar embriono žūtį.
Nėščiosios potyriai
Dauguma moterų šiomis savaitėmis jaučiasi taip, lyg kamuotų labai sunkus PMS. Galite jaustis pavargusi ar patirti pykinimo epizodų. Atrodo, jog menstruacijos jau čia pat, bet… vis dėlto, jos nepasirodo. Šios savaitės pabaigoje galite atlikti nėštumo testą. Jei testas parodė teigiamą rezultatą, sveikiname būsimą Mamytę! Kitu atveju, palaukite dar 2-3 dienas ir menstruacijoms neatsiradus, pakartokite testą.
Jeigu nėštumas buvo kruopščiai planuotas, tikriausiai jau geriate folio rūgšties papildus. Jeigu ne, dabar pats metas pradėti. Mokslininkai teigia, kad folio rūgštis yra itin svarbi vaisiaus vystymuisi.
Pasirūpinkite savo mityba. Į dienos racioną įtraukite sveikų produktų, sumažinkite geriamos kavos kiekį, visai atsisakykite alkoholio, cigarečių, narkotinių medžiagų. Geriau būtų, jei atsisakytumėte ir pirties. Plačiau apie gyvenimo būdo pasikeitimus skaitykite straipsnyje „Nėščiosios gyvenimo pokyčiai“.