30 nėštumo savaitė

Vaikelio vystymasis 30 nėštumo savaitę
Ūgis | 39,9 cm | 30 nėštumo savaitę vaikelio dydis pilvelyje lyg kopūsto |
Svoris | 1319 g |

Dauguma mažylių maždaug 30 nėštumo savaitę įsitaiso galvute žemyn
Šią savaitę pradeda nykti ant kūnelio buvę gyvaplaukiai. Jeigu nedidelių lopinėlių liks kūdikiui gimus, jie išnyks per pirmąsias kelias savaites. Galvos plaukučiai tankėja, vokai atsimerkia, užsimerkia. Nuo šiol raudonuosius kraujo kūnelius gamina ne kepenys, o kaulų čiulpai. Skeletas vis tvirtėja, toliau vystosi smegenys, raumenys, bei bręsta plaučiukai. Dauguma mažylių maždaug šią savaitę įsitaiso galvute žemyn. Tai vadinama galvos pirmeiga – palankiausia kūdikio padėtis gimdymo metu. Greičiausiai Jūs jaučiate gana stiprius jo kojyčių spyrius žemiau šonkaulių lanko ir didesnį spaudimą į dubens dugną.
Kūno pokyčiai 30 nėštumo savaitę

30 nėštumo savaitę vaikelio dydis pilvelyje lyg kopūsto
Šiuo metu galite jaustis nerangesnė, bei apkūnesnė, judesiai gali tapti lėtesni. Stenkitės, kad Jūsų laikysena būtų taisyklinga, kitaip galite neišvengti nugaros skausmo. O tai labai svarbu. Taip pat gali sutrikti miegas, o nuo per greito lipimo laiptais, galite jausti dusulį. Jeigu nugaros skausmai labai aštrūs, kreipkitės į gydytoją, juk tai gali būti ir inkstų uždegimo požymis bei prasidedančio gimdymo požymis!
Galite jausti ir rėmens „graužimą“. Tai nemalonus, aštrus skonis burnoje, deginimo gerklėje ir skrandyje jausmas. Rėmuo paprastai ima graužti iš karto po valgio arba pagulėjus. Vargina ne tik nepatogumai, bet ir stiprus nerimas dėl gimdymo.
Darbų sąrašas 30 nėštumo savaitę
- Nepamirškit skaičiuoti vaisiaus judesius!
- Kad pradėtumėte atsipalaiduoti ir ramiau miegotumėte, nueikite prieš miegą i šiltą vonią ar dušą, tačiau ne per karštą! Atlikite atsipalaidavimo pratimus, užsiimkite joga, paprašykite kad vyras padarytų švelnų masažą. Rečiau gulinėkite dieną, prieš naktį nekalbekite api nerimą. Po pietų ir vakarop venkite kofeino.
- Jeigu naktį dažnai keliatės šlapintis, stenkitės kuo daugiau skysčių gerti pirmoje dienos pusėje, antroje dienos pusėje ribokite.
- Jeigu jaučiate rėmens „graužimą“, rekomenduojama negerti vaistų nuo spazmų, nes jie tik dar labiau atpalaiduoja raumenis. Geriau kreiptis į gydytoją ir paprašyti, kad skirtų atitinkamą gydymą. Kadangi rėmenį provokuoja skrandžio suspaudimas, pasistenkit nespausti jo dar labiau, geriau nedėvėti drabužių, kurie spaudžia pilvą ir taliją. Jeigu rėmuo kelia didelį nerimą, atsisakykite kavos, rūgščių ir gazuotų gėrimų, aštrių marinuotų patiekalų ir prieskonių. Taip pat gali išprovokuoti daržovių, ypač pomidorų vartojimas, vaisiai, uogos, pieno produktai. Prieš miegą geriau nepersivalgykite!
- Jeigu jaučiate nugaros skausmus, miegokite įsitaisiusi kuo patogiau, patogiausia miegoti ant šono, sulenktais keliais, o tarp jų kaip atramą pasidėkite pagalvę. Avėkite žemakulnius batelius. Nugaros skausmą palengvina šiluma – šiltas, bet ne karštas dušas! Taip pat šildomoji pagalvėlė. Padeda ir mankšta.
- Jeigu jaučiatės pakankamai gerai, pats metas, kartu su vyru, užsirašyti į būsimų tėvelių kursus! Juk dažnai tėvelius neramina nežinomybė ir nerimas, kas bus gimdymo metu ir po jo.