29 nėštumo savaitė

Vaikelio vystymasis 29 nėštumo savaitę
Ūgis | 38,6 cm | 29 nėštumo savaitę tavo vaikelio dydis pilvelyje lyg pekino kopūstas |
Svoris | 1153 g |
Šią savaitę Jūsų mažylis sveria maždaug 1200 g. Jo ilgis siekia apie 38,6 cm. Šį mėnesį minkšti ir išsitempiantys kaukolės kaulai leidžia smegenims greitai augti. Juose atsiranda vis daugiau raukšlių ir vagelių, daugėja smegeninio audinio. Vis didėjantis nervinių ląstelių sinapsių kiekis sukūrė keletą naujų kūno funkcijų – tai temperatūros kontrolę ir kvėpavimą. Tapo ir jautresni pojūčiai, akys labiau reaguoja į šviesą, daugiau girdi, jaučia skonį. Kadangi vaikelis taip sparčiai vystosi ir auga, reikia daug daugiau maistinių medžiagų nei anksčiau. Tam, kad patenkintum šiuos poreikius, privalai kuo sveikiau maitintis (daugiau baltymų, geležies, kalcio, vitamino C, folio rūgšties). Šią savaitę kietėja skeleto kaulai, tad ypatingai reikalingas kalcis.
Kūno pokyčiai 29 nėštumo savaitę
Iš krūtų gali išsiskirti priešpienio, jeigu daug ištekės, įsidėkite specialius įdėklus. Priešpienis – tai gelsvas, šiek tiek klampus skystis. Jis yra labai maistingas. Jame yra daug vitaminų, mineralų ir, svarbiausia, imunoglobulinų – tai medžiagos, kurios formuoja Jūsų kūdikio imuninę sistemą.
Galite jausti ir vidurių užkietėjimą, virškinimo sutrikimus, vidurių pūtimą. Vidurių užkietėjimas gali varginti ir dėl hemorojaus (išangės kanale esančių kraujagyslių pabrinkimas). Hemorojus nėštumo metu pasitaiko gan dažnai, tačiau po gimdymo dažniausiai praeina savaime. Tik kartais prireikia gydymo.
Galite jausti rėmens „graužimą“. Tai nemalonus, aštrus skonis burnoje, deginimo gerklėje ir skrandyje jausmas. Rėmuo paprastai ima graužti iš karto po valgio arba pagulėjus. Stipriausias jis būna antroje nėštumo pusėje ir gali tęstis nuo kelių minučių iki kelių valandų.
Labai svarbu, kad jaustumėte vaisiaus judesius! Jei judesių sumažėtų, praneškite apie tai savo gydytojui!
Darbų sąrašas 29 nėštumo savaitę
- Jeigu jaučiate vidurių užkietėjimą, nėščioji pirmiausiai turėtų gerti pakankamai vandens (1,5–2 litrus per dieną). Taip pat būtina sportuoti, rytais daryti lengvą mankštą, plaukioti, vaikščioti, judėti – tai sveika ne tik dėl bendros būklės, bet ir žarnyno veiklai stimuliuoti. Labai svarbu vartoti augalinę ląstelieną (maistinės skaidulos), jų yra uogose, daržovėse, vaisiuose, grūdinėse kultūrose, rupaus malimo duonoje, praturtintoje saulėgrąžomis, sėlenomis.
- Jeigu jaučiate rėmens „graužimą“, rekomenduojama negerti vaistų nuo spazmų, nes jie tik dar labiau atpalaiduoja raumenis. Geriau kreiptis į gydytoją ir paprašyti, kad skirtų atitinkamą gydymą. Kadangi rėmenį provokuoja skrandžio suspaudimas, pasistenkite nespausti jo dar labiau, geriau nedėvėti drabužių, kurie spaudžia pilvą ir taliją. Jeigu rėmuo kelia didelį nerimą, atsisakykite kavos, rūgščių ir gazuotų gėrimų, aštrių marinuotų patiekalų ir prieskonių. Taip pat gali išprovokuoti daržovių, ypač pomidorų vartojimas, vaisiai, uogos, pieno produktai. Prieš miegą geriau nepersivalgykite!
- Nepamirškite skaičiuoti vaisiaus judesius.
- Jeigu jaučiatės pakankamai gerai, pats metas, kartu su vyru, užsirašyti į būsimų tėvelių kursus! Juk dažnai tėvelius neramina nežinomybė ir nerimas kas bus po gimdymo.