28 nėštumo savaitė

Vaikelio vystymasis 28 nėštumo savaitę
Ūgis | 37,6 cm | 28 nėštumo savaitę tavo vaikelio dydis pilvelyje lyg baklažano |
Svoris | 1005 g |
Šią savaitę Jūsų mažylis sveria maždaug 1000 gramų. Jo ilgis sieks apie 37,2 cm. Nors vietos jam mažėja, tačiau kasdien galite pajausti bent keletą stipresnių judesių.
Šiuo metu jis sugeba kosėti, čiulpti, žagsėti, tačiau jo naujausias pasiekimas – mirksėjimas. Nors šiuo metu Jūsų mažylio plaučiai jau beveik susiformavę, tačiau jie dar nepakankamai išsivystę, tad jeigu jis gimtų dabar, kvėpuoti jam būtų labai sunku.
Nuo dvidešimt aštuntos savaitės kūdikis darosi putlesnis ir apvalesnis, gerėja jo raumenų tonusas. Beje, nuo 28 nėštumo savaitės, atsigulus ant šono, rekomenduojama skaičiuoti vaisiaus judesius. Judrumas pakankamas, jeigu vaisius sujuda ne mažiau kaip 5 kartus per valandą. Jeigu vaisius sujuda 5 kartus per pirmąjį pusvalandį, toliau skaičiuoti judesių nereikia.
Taip pat, 27 – 28 nėštumo savaitę, paėmus kraują iš venos, nustato Rh antikūnus netiesioginiu Kumbso metodu, kai moters Rh (-), o vyro Rh (+). Jeigu randama Rh antikūnų, nėščioji siunčiama į perinatologijos centrą, o jeigu nerandama Rh antikūnų, 28–32 nėštumo savaitę suleidžiama anti-D imunoglobulino. Suleidus anti-D imunoglobulino toliau antikūnai netiriami.
Kūno pokyčiai 28 nėštumo savaitę
28 nėštumo savaitę moterys gali jausti skausmą pilvo apačioje arba šonuose, nugaros skausmus. Jei šie skausmai vargina net ir tada, kai ilsitės, praneškite apie tai savo gydytojui, juk tai gali būti priešlaikinio gimdymo požymiai! Galite jausti ir vidurių užkietėjimą, virškinimo sutrikimus, vidurių pūtimą, patinimą, galvos skausmus ir svaigimus, silpnumą. Taip pat, galite jausti padidėjusias krūtis, gali atsirasti strijų.

28 nėštumo savaitę mažylis pilve sugeba kosėti, čiulpti, žagsėti, tačiau naujausias jo pasiekimas – mirksėjimas
Strijos – tai siauri rausvos, rožinės spalvos, į surandėjimus panašūs odos ruoželiai paviršiniame odos sluoksnyje, kurios dažniausiai atsiranda pilvo, krūtų, šlaunų, sėdmenų srityse. Jų atsiradimą nėštumo metu lemia dvi svarbiausios priežastys – hormoniniai pokyčiai ir staigus odos tempimasis svoriui augant.
Kuo toliau, tuo labiau atsiranda vis didėjantis jaudulys dėl gimdymo, juk jau artėja akimirka, kai gims Jūsų kūdikis! Dėl to gali suprastėti miegas. Jeigu nuovargis, bei silpnumas nesiliauja, pasakykite tai gydytojui, nes tai gali būti anemijos požymis. Anemija – tokia patologinė būklė, kuriai būdingas hemoglobino kiekio sumažėjimas kraujyje, nėščiosioms atsirandantis dėl padidėjusio geležies ir folinės rūgšties poreikio. Dėl šios priežasties, dauguma gydytojų septintą nėštumo mėnesį atlieka pakartotinį kraujo tyrimą.
Darbų sąrašas 28 nėštumo savaitę
- Jeigu jaučiate nuovargį, o prieš tai nepakankamai ilsėjotės, tai pats metas sulėtinti tempą ir kuo daugiau ilsėtis. Tačiau neatsisakykite mankštos, tai gali suteikti Jums energijos.
- Dėl anemijos profilaktikos, rekomenduojama racionali mityba. Vartokite daugiau gyvūninės kilmės maisto, t.y. mėsos, kiaušinių, žuvies, jūros produktų, pieno produktų. Su šiais produktais gausite Jums būtinų amino rūgščių, geležies. Daug geležies turintys maisto produktai: jautiena, kalakutiena, triušiena, mažai šlifuotos kruopos (grikiai, avižiniai dribsniai, soros), rupi ruginė duona, žirniai, pupelės, kiaušinio trynys, mėlynės, ikrai, džiovinti vaisiai, obuoliai, kriaušės, soja.
- Jeigu jaučiate vidurių užkietėjimą, pats metas pradėti gydyti koreguojant dietą. Tad nėščioji pirmiausiai turėtų gerti pakankamai vandens (1,5–2 litrus per dieną). Taip pat būtina sportuoti, rytais daryti lengvą mankštą, plaukioti, vaikščioti, judėti – tai sveika ne tik dėl bendros būklės, bet ir žarnyno veiklai stimuliuoti. Labai svarbi augalinė ląsteliena (maistinės skaidulos), jų yra uogose, daržovėse, vaisiuose, grūdinėse kultūrose, rupaus malimo duonoje, praturtintoje saulėgrąžomis, sėlenomis.
- Kad pagerėtų miegas, prieš miegą išgerkite šiltos raminančios arbatos, paklausykite ramios muzikos, stenkitės atsipalaiduoti.
- Siekiant išvengti strijų, reikia kuo daugiau drėkinti odą, masažuoti, labai gerai ją tepti nerafinuotu migdolų aliejumi, taip pat sportuokite ar mankštinkitės. Rinkitės maistą, kuriame gausu mineralinių medžiagų ir vitaminų. Pieno produktai organizmą papildo kalciu, žuvis – fosforu, ankštinės daržovės ir mėsa – geležies, o pomidorai ir bananai – kalio atsargomis. Nepamirškite alyvuogių ir sojų aliejaus, vitaminų A ir E.
- Jeigu jaučiate pirštų patinimą, nusiimkite vestuvinį žiedą.
- Nepamirškite skaičiuoti vaisiaus judesius!