Akušerė Ieva Girdvainienė

ieva-girdvainiene-fotoAkušerė, Tėvystės mokyklos “Gandro lizdas” įkūrėja, lektorė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė lytiškumo ugdymo klausimais. Konsultuoja gimdymo, žindymo ir kūdikių priežiūros klausimais.

Septynerių metų akušerės patirtis; slaugos proceso gilinimas į naujausius mokslinius tyrimus bei galimybes pagerinti nėščiųjų ir gimdyvių paruošimą ir ugdymą, būsimų tėvelių konsultacijos; metodinės medžiagos šeimoms rengimas. Domisi dvasine akušerija, alternatyvios pagalbos metodais. Šiuo metu studijuoja Sveikatos politikos ir vadybos magistrantūroje, rengia paskaitas lytiškumo ugdymo tema Vilniaus miesto mokyklose, veda mokymus tėvystės mokyklėlėje.

Gydytojos straipsniai

Gydytojos paskaitos

Besilaukiančioms šeimoms skirtas kursas
„Tėvystės įgūdžių pradžiamokslis”
www.gandrolizdas.lt, Vilnius
2016 m. balandžio 21, 26, 28 dienomis
Registracija el.paštu ieva@gandrolizdas.lt

1 paskaita. Nėštumas: šeimos ir vaisiaus poreikiai

Kalbėsime, kas yra žmogus ir kokie yra baziniai žmogaus jauniklio – vaisiaus – bei jo mamos poreikiai. Aptarsime, kokie fiziologiniai pokyčiai vyksta besilaukiančios moters organizme ir kaip geriausia būsimai mamytei prie jų prisitaikyti. Išsiaiškinsime, kas yra fiziologinis nėštumas ir gimdymas. Aptarsime svajonių nėštumą bei jo raidą ir organizmo funkcijų pokyčius. Padėsime vyrams įsijausti ir suprasti moters nėštumą, kursų metu aptarsime “besilaukiančio vyro” savijautą.

2 paskaita. Gimdymo biomechanizmas

Kalbėsime, koks yra gimdymo biomechanizmas, t. y. kaip vyksta gimdymas, kas lemia jo pradžią, kas yra sąrėmiai, stangos ir užgimimas. Aptarsime, kokią įtaką gimdymo eigai turi psichologinės nėščiosios ir jos artimųjų būklės. Mokysimės skaičiuoti sąrėmius, sužinosime, kaip tėtis ar kitas šalia esantis artimas žmogus gali padėti gimdymo metu ir kokios yra alternatyvios skausmo malšinimo priemonės. Domėsimės, kada važiuoti į ligoninę, o kada dar luktelti namie.

Dalinsimės aktualios literatūros,apie nėštumą ir gimdymą nuorodų ir filmų sąrašu. Akušerė atsakys į visus jums rūpimus klausimus.

Bandysime atsakyti į klausimą: gimdyti su akušere ar su gydytoju? Sužinosime, kokios gimdymo namuose yra taikomos rutininės procedūros gimdant ir po jo mamai bei naujagimiui. Aptarsime, kaip atrodo sėkmingas gimdymo planas ir ar įmanoma jį įgyvendinti. Sužinosite, kas yra naujagimiui palanki ligoninė ir ko joje tikėtis, taip pat, kas yra motinai palankaus gimdymo iniciatyva.

3 paskaita. Naujagimio kraitelis, priežiūra ligoninėje ir sugrįžus namo

Besilaukiant pirmojo vaikelio visada kyla be galo daug klausimų. Būsimieji tėveliai nori būti pasiruošę didžiąjam šeimos įvykiui ir pagaliau susitikti su mažuoju šeimos nariu. Tad pakalbėsime, ką reikėtų įsigyti iki vaikelio gimimo? Ką vežtis į ligoninę ir kokių rūbų reiks Jums prieš ir po gimdymo , kokių rūbelių reiks naujagimiui? Taip pat aptarsime kokios priemonės yra būtinos ir be kurių galima apsieiti? Trumpai aptarsime vystyklų rūšis, vežimėlių madas. Šiame susitikime nuodugniai ir kritiškai apsvarstysime tipinį kūdikio kraitelio sąrašą ir susidarysime savąjį. Kalbėsime, kaip rūpintis naujagimiu pirmomis dienomis gimdymo namuose bei sugrįžus namo. Aptarsime aktualius žindymo klausimus ir pereinamasias naujagimių būkles. Mokysimes paimti, rengti, vystyti, prausti, maudyti, karpyti nagučius ir kitus paprasčiausius, bet dažnai daug klausimų keliančius dalykus. Ruošime būsimus tėčius pasitikti mamą ir naujagimį pirmą kartą sugrįžus namo. Aptarsime alternatyvas, mamų patirtį ir dažniausiai pasitaikančius vaiko priežiūros sunkumus. Taip pat diskutuosime apie (eko)logišką aplinką namuose, apie tai, ką ekologiškumas, natūralumas reiškia kasdienybėje.