Motinystės išmoka nėštumo ir gimdymo atostogų metu

You may also like...

39 Responses

 1. admin parašė:

  Labai naudinga info!

 2. Ausra parašė:

  O jeigu esu isejus is darbo ir siuo metu esu bedarbe(2 men.) ar man priklauso dekretas?

  • admin parašė:

   Aušra, dekretas skaičiuojamas pagal Jūsų gautas pajamas. Jeigu pajamų negavote, tą mėnesį skaičiuojamas 0.

 3. lalala parašė:

  O kaip skaiciuojama toms, kurios dirba su individualia veikla pagal pazyma?

  • Sumani Mama parašė:

   Dirbančios pagal individualios veiklos pažymą laikomos apdraustosiomis, jeigu yra sumokėjusios socialinio draudimo įmokas už paskutinį laikotarpį. Dirbantys pagal individualios veiklos pažymą yra įgiję pakankamą stažą tėvystės pašalpai gauti, jei iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios už juos buvo sumokėtos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos nuo ne mažesnės negu 3600 Eur draudžiamųjų pajamų sumos per paskutinių 24 mėnesių laikotarpį.

 4. vida parašė:

  Laba diena.As esu nescia 1men.Darbo neturiu esu bedarbe 2men.Pries tai dirbau 6men.vel nedirbau,vel dirbau su pertraukomis zodziu…Prasau pasakykite,ar tokiu atveju man aplamai skaiciuosis kazkokia ismoka sodroje.(planuoju vel isidarbint per nestuma)Aciu,uz sugaista laika ,atsakinejant y man rupima klaisima.

  • Sumani Mama parašė:

   Jeigu turite ne trumpesnį kaip 12 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą, iki pirmosios nėštumo ir gimdymo atostogų dienos, tuomet dekreto išmoką gausite. Aišku jos dydis priklausys nuo Jūsų gautų pajamų dydžio.

 5. Loreta parašė:

  sveiki, pagimdžiau vaikeli 27 nėštumo savaitę, nespėjus išeiti į dekreta. Kas manęs laukia ? Ar aš pinigėliu jau nebegausiu ?

  • Sumani Mama parašė:

   Loreta, stiprybės Jums ir Jūsų kūdikėliui. Tiksliausią informaciją, Jūsų atveju, Jums suteiks Sodros darbuotojai. Tiesiog paskambinkite numeriu 1883, papasakokite rūpimą klausimą ir sužinosite visus atsakymus. Laikykitės ir aukit sveiki!

 6. Raminta parašė:

  Sveiki, norėjau pasiteirauti dėl dekreto išmokos. Norint gauti išmoka reikia per paskutinius du metus būti isdirbus 12 ,mėnesių ar ar skaiciuojasi ir studijos.

 7. Jolanta parašė:

  Noriu paklausti jei dabar esu motinystes atostogose ir per ta laikotarpi vel pastoju ar gausiu dar ismokas ?

 8. Indrė parašė:

  Sveiki, darbo stažo turiu apie 10mėn, dėl to pinigėliai man nepriklauso, tačiau šiais metais gavau mokslų baigimo diplomą, dėl to Sodra man „dovanos“ stažą ir skirs pinigėlių vaiko priežiūros atostogoms. Kaip bus dėl dekretinių?

 9. er parašė:

  sveiki, siuo metu auginu vaikeli, esu drausta, bet negaunu motinystes pasalpos..su vyru norime antro vaikelio..brizoje kai informavo kad kai grisiu po motinystes atostogu,tai gausiu kazkiek pinigeliu. vaikui dabar 1 m ir trys menesiai. jeigu dabar pastociau, tai uz antra vaikeli irgi negauciau pinigu?.. pries tai birzoje kai skaiciavo, man sake, kad isdirbusi esu 18 menesiu, bet paskui vyko perskaiciavimas ir atmete…tai pirma vaikeli auginau be pasalpos. tai pries antrojo vaikelio planavima butina isdirbti 12 menesiu?ar kaip cia? aciu uz info

 10. Virginija parašė:

  Sveiki,laukiuos antra menesi ir jau dvi savaites esu bileteni,kaip man skaiciuos dekretines jei mano nestumas komplikuotas..

 11. Diana parašė:

  Sveiki
  Isidarbinau Birzelio 11 , Liepos pabaigoje imone ejo 10d atostogu,per ta laikotarpi naujokai buvo atleisti o kai imone sugrizo is atkstogu,vel bubome priimti.dirbu iki siol.bet esu nescia,pagal mano skaiciavimus gimdyti tureciau birzeli,noreciau dirbti iki galo.ar siuo atveju gausiu po gimdymo motinystes ismokas imi kol vaikui sueis 2m ?

 12. Dainora parašė:

  Sveiki. Turiu toky klausima. As siuo metu esu motinystes atostogose auginu 5 menesiu sunu ir db esu nescia . I dekretines iseiciau kovo menesy. At as gauciau uz tas 126 dienas pinigelius ar jau ne.?

 13. Brigita parašė:

  Sveiki, ar man priklaso dekreto pinigai? Paskutini karta lietuvoj dirbau kovo menesi nuo birzelio iki spalio dirbau uzsienyje gryzau nescia 3 menesi, stoviu darbo birzoje, bet nedirbu nes niekas nenori prijimti.Per 24 menesius paskutinius turiu pradirbus 12men.

  • egla parašė:

   Pas mane panasi situacija. Tai priklauso kazkokie minimalus pinigai.

 14. Kristina parašė:

  Sveiki, pavyzdyje ( Pavyzdžiui, Jūsų gimdymo data numatyta 2014 m. gegužės 1 d., tuomet į dekretą Jūs išleidžiama nuo 2014 m. kovo 20 d. (gimdymo data -70 dienų) iki birželio 25 d. (gimdymo data +56 dienos) neteisingai nurodyta isejimo i dekreta data, nes pagal pateikta paskaiciavima atimta tik 41 diena. Jei gimdymo data geguzes 1 d., i dekreta iseiti turetu vasario 20 d.

 15. A. parašė:

  Pačioje pirmoje pastraipoje klaida ar aš ne taip suskaičiuoju 70 d iki gimimo?
  Rašoma:
  gimdymo data numatyta 2014 m. gegužės 1 d., tuomet į dekretą Jūs išleidžiama nuo 2014 m. kovo 20 d. (gimdymo data -70 dienų).

  Juk turėtų būti vasario 20, o ne kovo 20 d.

 16. Anonimas parašė:

  Gimdyti turiu sausio pabaigoje, iki šiol turiu nepilnai 11men darbo stažą, i dekretą nejau, pasilikau dirbti iki tol kol gausis 12men darbo stazo, tai tarkim jei iki gimdymo man uzteks darbo stazo ar dar galeciau iseiti i dekreta del keliu dienu?

 17. Gintare parašė:

  Sveiki,norejau paklausti isdirbau vienoje imoneje 11men siuo metu esu nescia jau 3 men ir isidarbinau vel kitoje imoneje ar man bet kazkas priklausys gauti uz vaikuti?jei isdiebsiu kokius 3-4men.

 18. Loreta parašė:

  Kaip skaičiuojamas dekretinių išmokų dydis? Gal yra kažkoks minimalus tarifas

 19. Aa parašė:

  Sveiki, buvau motinystes atostogose, sodroje rasiau dviem metam, darbe trim, parejau dirbti rugsejo 1diena ( lapkricio 2 d dukrytei suejo du metukai) ir nuo gruodzio 1d darbe vel rasiau prasyma kad busiu motinystes atostogose iki kol sueis dukrytei trys metukai. Kaip butu jei pastociau per ta laika su dekretu ir jo pinigeliais? Pagal ka skaiciuotu? labai lauksiu atsakymo

 20. ele parašė:

  Sveiki.jeigu yra parasytas prasymas del dekretiniu atostogu 2 metams,ar galiu prasuma pakeist,t.y. prailginyi dekretines iki 3 metu?aciu.

 21. Erika parašė:

  Sveiki,
  Norėjau pasiteirauti ar galima panaudoti darbovietėje sukauptas kasmetines atostogas per dekretą. Esu sukaupusi nemažai atostogų, tačiau nepajėgsiu visų dienų išnaudoti iki dekreto pradžios. Ar sumažės dekreto išmoka, nes sumažės dekreto dienų iki gimdymo?

 22. A.K. parašė:

  Sveiki, prasau patarkite kas suprantate, as visiskai nesigaudau, nors daug info prissikaiciau..nuo 2014.01.10 iki 2014.07.16 dirbau Anglijoje, gryzusi i Lt istojau i darbo birza, nuo 2014.11.15 iki 2015.02.01 dirbau pagal verslo liudijima, o nuo 2015.02.01 iki dabar dirbu pagal individualios veiklos pazymejima. Klausimas butu toks- planuojame 2016.03. pabaigoje pastojima ( jeigu viskas pasiseks), ar man priklausys kazkokios ismokos? Nes kiek aplinkiniai susidure, tai sako, kad dirbant pagal individualios veiklos pazymejima as visiskai nieko negausiu, man niekas nepriklauso, bet jeigu dirbciau pagal verslo liudijima, priklausytu.. tai gal man apsimoketu nuo 2016 02 01 issiimti ir dirbti pagal verslo liudijima (iki kol iseisiu motinystes atostogu) kad nors kazkiek pinigeliu gauciau, kol busiu motinystes atostogose? Uz individualia veikla, mokescius visus mokesiu tik 2016 03 ar 04 kada prasides deklaraciju registravimas(dabar tik kas menesi moku PSD) tai realiai siai dienai as kol kas nesu jokiu mokesciu sumokejus valstybei, per siuos metus. Prasau patarkite, kaip geriau pasielgti, ar gausiu kazkokias ismokas. Aciu labai:)

  • Sumani Mama parašė:

   Dirbantys pagal individualios veiklos pažymą yra įgiję pakankamą stažą tėvystės pašalpai gauti (12 mėn.), jei iki nėštumo ir gimdymo atostogų pradžios už juos buvo sumokėtos ligos ir motinystės socialinio draudimo įmokos nuo ne mažesnės negu 3900 Eur draudžiamųjų pajamų sumos per paskutinių 24 mėnesių laikotarpį.

 23. Ji parašė:

  Sveiki, gal kas galit pagelbėti šiuo klausimu… Šiuo metu mokausi pagal darbo biržos siunčiamus kursus ir kaip tik atlikinėju praktiką. Kursų pabaiga vasario 18 d. Esu nėščia 32 savaitę, todėl jau gavau pažymą dėl dekretinių, tačiau planuoju sąžiningai pabaigti kursus. Ką daryti susirgus? Ar gydytoja man gali išrašyti biuletenį jei turiu tą dekretą? Ji žino, kad tęsiu mokslus toliau, bet su ta pažyma juk negaliu susirgusi pasiteisinti ligos.. tam reikia atitinkamo popieriuko. Būčiau dėkinga, jei kas ką nors panašaus esat patyrusios patartumėt kaip elgtis. Iš anksto ačiū!

 24. Julia parašė:

  Sveiki, as ir daug perskaiciau…. Bet kyla klausimai.
  Perskaiciau Jusu aprasyma del 126 dienu, bet truputi neeaisku. Uz 126 dienas. Skaiciuoja nuo pajamu gautu ant popieriaus ir tada nuskaiciuoja mokescius?
  Ir dar Sodra.lt radau toki paaiskinima, kaip : Išmoku lubos. Ka tai vis del to reiskia?? kad jei as gaunu daugiau nei lubos 455 eur. Tai man skaiciuos nuo sumos max lubos? Ar visgi skaiciuoja normaliai.
  Labai noreciau suprasti ta fakta.
  julianadomeika@gmail.com

 25. Anonimas parašė:

  Sveiki, esiu niescia 24 savaites ir turiu 8 men darbo stazio dar dirbu ir toliau, man yra 21 m. Ar man priklausys dekretines gauti?

 26. Marija parašė:

  Sveiki, dieną prieš nėštumo atostogas per sidabriniu į kitą įmonę, nes tą kurioje dirbau 1.5 metų direktorė likviduoja. Ar tai nepakenks mano išmokoms?

 27. Ji parašė:

  Sveiki, gal kas galit pagelbėti šiuo klausimu… Šiuo metu mokausi pagal darbo biržos siunčiamus kursus ir kaip tik atlikinėju praktiką. Kursų pabaiga vasario 18 d. Esu nėščia 32 savaitę, todėl jau gavau pažymą dėl dekretinių, tačiau planuoju sąžiningai pabaigti kursus. Ką daryti susirgus? Ar gydytoja man gali išrašyti biuletenį jei turiu tą dekretą? Ji žino, kad tęsiu mokslus toliau, bet su ta pažyma juk negaliu susirgusi pasiteisinti ligos.. tam reikia atitinkamo popieriuko. Būčiau dėkinga, jei kas ką nors panašaus esat patyrusios patartumėt kaip elgtis. PADĖĖKIT!
  Iš anksto ačiū!

 28. LAURA parašė:

  Sveiki as norejau pasidometi vienu tokiu klausimeliu : kiek laiko reikia pradirbti ,kad pastojus ,gauciau dekreto pinigus?

 29. Zuvele parašė:

  Sveiki, norėčiau pasidomėti kai kuo, nes man daug kas neiašku. Neseniai sužinojau, jog laukiuosi, į dekretą turėčiau išeiti rugpjūtį. Kokio dydžio man priklausytų motinystės pašalpa, jeigu dirbu nuo 2015metų liepos 15? Nuo rugsėjo 14 buvo pertrauka, nes išėjau iš tuometinio darbo, perėjau į kitą ir oficaliai jame dirbu nuo rugsėjo 24 iki dabar. Kaip viską ten skaičiuot reikia? Neramu, kad galiu neturėti reikiamo stažo…